جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
15:39 | | فجر 35

حضور مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در دبیرخانه و کاخ مردمی جشنواره فجر

علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی  دیروز دوشنبه یازدهم بهمن با حضور در دبیرخانه و کاخ مردمی جشنواره فیلم فجر از این دو مکان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی صبح دیروز دوشنبه ۱۱ بهمن با حضور در دبیرخانه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با کارکنان دبیرخانه دیدار و گفتگو کرد.
تابش در دیدار با همکاران دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، این جشنواره را مهمترین رویداد سینمایی کشور دانست و گفت: «روحیه همدلی و تلاش‌های شبانه‌روزی دست‌اندرکاران این رویداد، نویدبخش جشنواره‌ای پرمخاطب است.»
او افزود: «مراجعه‌های قبلی من به این جا، برای شرکت در جلسات مرتبط با جشنواره و در جمع مدیران سینمایی بود اما امروز به نیت قدردانی و خسته نباشید به همکاران زحمت‌کش دبیرخانه جشنواره، آمدم.»
تابش همچنین عصر امروز در پردیس سینمایی ملت، محل کاخ مردمی جشنواره فیلم فجر حاضر شد.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در این بازدید از بخش‌های مختلف کاخ مردمی جشنواره دیدن کرد. تابش جشنواره فیلم فجر را یکی از مردمی‌ترین رویدادهای فرهنگی در ایام بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود: «استقبال مردم و به خصوص جوانان از این جشنواره برای اهالی سینما و هنرمندان به مثابه سرمایه‌ای بزرگ است.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ورود نسل جوان فیلمساز را به سینما و جشنواره یک فرصت دانست و گفت: «چند سالی ا‌ست که جوانان وارد سینما شده‌اند و این مایه خرسندی است. نباید عده‌ای از جوان شدن نسل جدید سینما نگران شوند. از طرفی تغییرات در حوزه فناوری بسیار جدی است و شیوه‌ها و ابزارها در حال دگرگونی اند. تغییر در ابزار نیاز به نیروهای جوان و خلاق را بیش از گذشته نمایان می‌کند. تیم امید و جوانان ما که همان فیلم‌اولی‌ها هستند، نوید تیمی موفق را برای آینده سینمای ایران می‌دهند. خوشحالیم که موفق شدیم در طول سال گذشته و امسال، علاوه بر حمایت از شخصیت‌های باسابقه سینما، از کارگردانان جوان هم حمایت کنیم.»
تابش گفت: «ما طی دو سال گذشته با فقدان بودجه کافی در بنیاد سینمایی فارابی برای حمایت‌ روبه‌رو بودیم اما این تهدیدی بود که به فرصت تبدیل شد. در حوزه حمایت از تولید موفق شدیم تعدادی از کارگردانان جوان را مورد حمایت قرار دهیم و بخشى از ثمرات این سیاست‌ها را در سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر شاهد هستیم.»
تابش در پایان مسیر سینمای حرفه‌ای را رو به رشد دانست و افزود: «نتیجه تلاش همکارانم در همه بخش‌های بنیاد فارابی در یک سال سینمایی را ارج می‌نهم و همدلی و همراهی با اهالی محترم سینما را مهمترین سرمایه بنیاد سینمایی فارابی می‌دانم.»

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.