چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
06:13 | | فجر 35

روز سوم جشنواره | مردم در صف سینما

روز سوم جشنواره | مردم در صف سینما

سومین روز جشنواره فیلم فجر در حالی سپری شد که همه برنامه‌های برج میلاد طبق برنامه ریزی پیش رفت و اهالی رسانه، منتقدین و هنرمندان در فضای آرام و با نظمی به تماشای آثار نشستند، ضمن آن که صف‌های پیوسته مردمی در سینماها، نوستالژی تاریخی جشنواره فیلم فجر را تکرار کرد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، آغاز سومین روز جشنواره همزمان با اعلام نام ۱۰ فیلم به عنوان آثار برتر از نگاه تماشاگران توسط ستاد آرای مردمی بود که نام فیلم‌های تابستان داغ، انزوا، سدمعبر، رهایی از بهشت، مادری، رگ خواب، اسرافیل، کوپال، یک روزبخصوص، اشنوگل در آن دیده می‌شد.

**سه شنبه ۱۲ بهمن ماه، سه فیلم اولی در برج میلاد به نمایش درآمد که «ویلایی‌ها» به کارگردانی منیر قیدی در بخش مسابقه سینمای ایران حضور دارد. این فیلم در زمان اکران خود بسیار مورد توجه قرار گرفت و نشست خبری آن هم بسیار پرشور برگزار شد. این فیلم که روایتی از همسران و مادرانی بود که در جنگ بودند، توانسته بود زندگی آن‌ها در نزدیکی جبهه‌های جنگ را به خوبی به تصویر بکشد.

**«ویلایی‌ها» به قدری مورد توجه بود که حجت‌الله ایوبی، رییس سازمان سینمایی هم برای تماشای آن به برج میلاد آمده بود.

**سانس پایانی برج میلاد به اکران فیلم «نگار» به کارگردانی رامبد جوان اختصاص داشت که به دلیل نگاه و شیوه روایت متفاوتی که داشت، مورد توجه قرار گرفته بود و سالن نمایش آن تقریبا پُر شده بود؛ با این حال نشست خبری این فیلم که ساعت یک بامداد آغاز شد، حاشیه دیگری هم داشت. حضور مانی حقیقی که پیش از این چالش‌هایی را با برخی خبرنگاران داشت، باعث شد این نشست پر سر و صدا باشد. این در حالی بود که رامبد جوان از حاضران درخواست کرد که در فضای فیلم «نگار» سوال بپرسند و این بحث‌ها که مربوط به شرایط و اوضاع دیگری بوده را این‌جا مطرح نکنند. 

**پردیس سینمایی ملت که به عنوان کاخ مردمی در روزهای جشنواره فعالیت می‌کند و برای آثار سینمایی فرش قرمز ویژه دارد، در سومین رو و پیش از اکران فیلم «سارا و آیدا» به کارگردانی مازیار میری برای این کارگردان جشن تولد گرفتند.

** سینماهای مردمی هم که دومین روز خود را می‌گذراندند، روز شلوغی را سپری کردند؛ به طوری که صف‌های فروش بلیت آثار تا بیرون از ساختمان و حتی خیابان مجاور برخی سالن ها هم رفته بود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.