دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳
05:52 | | فجر 35

روز پنجم جشنواره | تماشاگران ویژه در ملت و میلاد

روز پنجم جشنواره | تماشاگران ویژه در ملت و میلاد

در پنجمین روز جشنواره فیلم فجر، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سینمای رسانه‌های گروهی حاضر شد و به تماشای فیلم «انزوا» به کارگردان مرتضی علی عباس میرزایی نشست.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، روز پنجم جشنواره در برج میلاد با اعلام آرای جدید ستاد مردمی آغاز شد؛ انزوا، بیست و یک روز بعد، فصل نرگس، ماجرای نیمروز، بدون تاریخ بدون امضا، گشت۲، ویلایی‌ها، آباجان، خوب بد جلف و سدمعبر آثاری بودند که در این لیست قرار گرفتند.

**هر چهار فیلمی که پنجشنبه ۱۴ بهمن ماه در برج میلاد به نمایش درآمدند، در بخش مسابقه سینمای ایران بودند. در زمان اکران «بدون تاریخ بدون امضا» به کارگردانی وحید جلیلوند، ابراهیم حاتمی‌کیا به عنوان مهمان ویژه حضور پیدا کرد در حالی که سالن نمایش هم بسیار شلوغ شده بود.

**سیدرضا صالحی‌امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی و حبیب ایل‌بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در روز پنجم جشنواره در برج میلاد حاضر شدند و به تماشای فیلم سینمایی «انزوا» به کارگردانی مرتضی‌علی عباس‌میرزایی نشستند.

**در این روز همچنین محمدرضا عارف در برج میلاد به تماشای فیلم «مادری» به کارگردانی رقیه توکلی نشست.

**در نشست خبری فیلم سینمایی «انزوا» به کارگردانی مرتضی‌علی عباس‌میرزایی، این کارگردان جوان از نیما طباطبایی که مدتی قبل در اثر بیماری سرطان درگذشته بود، یاد کرد و از اینکه دوستانش نتوانسته‌اند فیلمسازی کنند و از همین رو این حرفه را با وجود اینکه با استعداد بودند، رها کردند، گله کرد و البته از این بابت بسیار متأثر شد و حتی گریه کرد. او همچنین نسبت به اوضاع نابرابری که در سینمای ایران برای ساخت فیلم وجود دارد، اعتراض و تاکید کرد که اگر این فیلم را ساخته است، برای این بوده که نشان دهد باید مقاومت کرد و ایستاد.

**از آن‌جایی که در عصر ارتباطات قطع شدن یک لحظه‌ای اینترنت و برنامه‌های خبررسان به چشم می‌آیند، وقتی عصر پنجشنبه در حدود یک ساعت برنامه تلگرام قطع شده بود، بسیاری در برج میلاد بیشتر از اینکه نگران فیلم‌ها باشند، نگران شیوه اطلاع‌رسانی خودشان که وابستگی زیادی به تلگرام و کانال‌های آن دارد، داشتند. البته این قطع شدن تلگرام که موضوعی سراسری هم بود، بعد از تقریبا یک ساعت برطرف شد و اوضاع به حالت قبل برگشت.

**همچنین امشب ١۴ بهمن احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر و علیرضا تابش مدیرعامل فارابی در پردیس ملت و دکتر قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت در ایوان شمس به دیدن «گشت ٢» به کارگردانی سعید سهیلی نشستند.

** ۱۴ بهمن  تولد محمد حیدری دبیر جشنواره فیلم فجر است. از همین رو روابط عمومی و ستاد خبری جشنواره در دورهمی کوچکی برای دبیر جشنواره تولد گرفتند و او هم پیش از فوت کردن شمع‌های کیک، آرزوی روزهای پر از موفقیت و امید برای سینمای ایران داشت.

 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.