شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
03:17 | | فجر 35

پرواز سیمرغ بر فراز ایران

پرواز سیمرغ بر فراز ایران

 

جشنواره فیلم فجر امسال از شکل یک جشنواره منحصر به پایتخت خارج شده و تبدیل به جشنواره‌ای برای تمام ایرانیان شده است.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، چند روز بعد آغار جشنواره فیلم فجر در سینماهای مردمی تهران، سینمای رسانه‌ها و کاخ مردمی جشنواره در پایتخت، استان‌ها شاهد آغاز برگزاری جشنواره فیلم فجر هستند و سال نوی سینمای ایران در استانها هم تحویل شده است.

**یکی از استان‌های میزبان جشنواره فیلم فجر استان کهگیلویه و بویراحمد است که امروز پنج شنبه ۱۴بهمن در سینما هنر یاسوج با نمایش فیلم های “انزوا” و “تابستان داغ” میزبان جشنواره خواهد شد. از امروز پنج شنبه ۱۴ بهمن تا ۲۱ همین ماه هر روز در دو سانس بعد ظهر در ساعات ۱۷ و ۱۹ سینما هنر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پذیرای مخاطبان جشنواره فیلم فجر است.با توجه به استقبال مخاطبان از بلیت فروشی اینترنتی  یاسوجی ها از همین حالا به فکر سانس فوق العاده هستند.و بلیط جشنواره هم هر روز در سینما هنر به فروش می رسد.

**صبح پنج‌شنبه افتتاحیه جشنواره در استان چهارمحال و بختیاری هم برگزار شد و سمنانیها هم با نمایش دو فیلم«کارگر ساده نیازمندیم»و«انزوا»در سینما یادمان این شهر آغاز جشنواره را جشن گرفتند.

**یزدی‌ها نیز به تماشای فیلم‌های فجر خواهند نشست.مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با خبر دادن از اکران ١۶ فیلم جشنواره درپردیس سینمایی تک گفت: این فیلم ها هر روز در چهار سانس در ساعت های ١۵،١٧،١٩و ٢١ اکران می شود. علی غیاثی ندوشن  با اشاره به اینکه در مجموع ١۶ فیلم منتخب سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر از ١۴ تا ٢١ بهمن‌ماه در یزد اکران می‌شود، اظهار داشت: هر فیلم در دو سانس و در پردیس سینمایی تک به نمایش درخواهد آمد.وی در مورد برنامه جشنواره فیلم فجر در این استان عنوان کرد: در روز ١۴ بهمن‌ ماه فیلم‌های «سد معبر» به کارگردانی محسن قرایی در دو سانس ١۵ و ١٩ و «فصل نرگس» به کارگردانی نگار آذربایجانی در سانس‌های ١٧ و ٢١ اکران می‌شود. فیلم‌های «مادری» به کارگردانی رقیه توکلی در سانس‌های ١۵ و ١٩ و «یادم تو را فراموش» به کارگردانی علی عطشانی در سانس‌های ١٧ و ٢١ به نمایش درخواهد آمد.در روز ١۶ بهمن فیلم‌های «ایتالیا ایتالیا» به کارگردانی کاوه صباغ‌زاده و «بن‌بست وثوق» به کارگردانی حمید کاویانی نمایش داده می‌شود. غیاثی ندوشن «دریاچه ماهی» به کارگردانی مریم دوستی و «دعوت‌نامه» به کارگردانی مهرداد فرید همچنین «خفه‌گی» به کارگردانی فریدون جیرانی و «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده را فیلم‌هایی معرفی کرد که در روزهای ١٧ و ١٨ بهمن روی پرده سالن‌های سینما تک نمایش داده می‌‌شود. وی یادآور شد: فیلم‌های «٢١ روز بعد» به کارگردانی محمدرضا خردمندان و «چراغ‌های ناتمام» به کارگردانی مصطفی سلطانی را نیز فیلم‌های روز ١٩ بهمن اعلام کرد. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ادامه داد: فیلم «ماجان» به کارگردانی رحمان سیفی آزاد و «ماجرای نیم روز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان در روز ٢٠ بهمن همچنین فیلم‌های «سقف دودی» به کارگردانی پوران درخشنده و «سارا و آیدا» به کارگردانی مازیار میری فیلم‌های ٢١ بهمن، آخرین روز اکران فیلم‌های منتخب جشنواره فیلم هستند.

**مراسم آغازین شانزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز هم همزمان با سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر هم باحضور مهدی فقیه هنرمند شیرازی در این شهر برگزار می‌شود.  

**جشنواره در استان سمنان هم با حضور دکتر سوقندی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی این استان افتتاح شد و از امروز اولین سانسهای نمایش فیلم در این شهر برای علاقه مندان آغاز می‌شود.

** در نخستین روز از اکران فیلم های جشنواره فیلم فجر در همدان، سالن سینمای مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی شاهد حضور گسترده اهالی فرهنگ، هنر و رسانه بود. فردا در دومین روز از جشنواره فیلم‌های «سوفی و دیوانه» و «یادم تو را فراموش»  در سانس‌های ١۵، ١٧، ١٩ و ٢١ بر روی پرده خواهد رفت.

بخش استانی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر از ۱۴ تا ۲۱ بهمن برگزار می‌شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.