شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
05:11 | | فجر 35

روز ششم جشنواره | مهدویان در آغوش حاتمی‌کیا

روز ششم جشنواره | مهدویان در آغوش حاتمی‌کیا

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، خبر درگذشت ناگهانی زنده یاد حسن جوهرچی که مصادف با ششمین روز جشنواره فیلم فجر بود، هنرمندان و حاضران در کاخ جشنواره را هم مانند سایر افراد بهت زده کرد. به دنبال این اتفاق محمد حیدری دبیر جشنواره هم سریعا پیام تسلیت برای درگذشت او منتشر کرد و بهروز غریب پور مدیر اجرایی کاخ جشنواره هم پیش از اکران فیلم ” خوب بد جلف”  پیمان قاسم خانی به روی صحنه رفت و یاد او را گرامی داشت. خبرنگاران و اهالی رسانه ها هم پیش از آغاز نشست اولین فیلم سینمایی اکران شده در روز ششم جشنواره از جای برخاستند و با ذکر فاتحه ای ارادت خود را به این بازیگر سینما و تلویزیون که خاطرات زیادی را با نقش آفرینی های هایش در فیلم های سال های دور جشنواره برایشان به یادگار گذاشته است، ابراز کردند.
**در ادامه، پس از نمایش فیلم اولی “آذر” به کارگردانی محمد حمزه ای و تهیه کنندگی نیکی کریمی، نوبت به  اکران دومین فیلم سینمایی محمد حسین مهدویان با نام “ماجرای نیمروز ” رسید که شلوغ ترین سانس نمایش فیلم در روز ششم جشنواره بود. این فیلم که روایتگر برهه ای از تاریخ سیاسی ایران و ماجرای منافقین در اوایل دهه شصت است، تعدادی از رجال سیاسی را به برج میلاد کشاند تا به تماشای آن بنشینند. سید حسن قاضی زاده هاشم وزیر بهداشت، حجت السلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری و محمدباقر قالیباف شهردار از تماشاگران این فیلم بودند.
** وزیر بهداشت که تا امروز یکی از فیلم بین های پر و پا قرص جشنواره سی و پنج بوده است در مصاحبه ای از به تصویر کشیدن سیگار در فیلم‌های جشنواره انتقاد کرده و گفته از میان شش فیلمی که تاکنون دیده‌ آن چه اسباب تاسف بوده، این است که سیگار در آنها زیاد نشان داده شده است.
** ابراهیم حاتمی کیا پس از دیدن فیلم جدید محمد حسین مهدویان، او را در آغوش کشید و  برای ساخت چنین فیلمی به این کارگردان تبریک گفت. او گفت که از دیدن «ماجرای نیمروز» واقعا لذت برده است. البته  مسعود فراستی منتقد سخت‌گیر سینمای ایران هم ایران “ماجرای نیمروز” را فیلم بدی ندانسته و گفته که مهدویان جوان با استعدادی است!

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.