پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
18:48 | | فجر 35

جشنواره در استان‌ها | استقبال داغ در هوای سرد

جشنواره در استان‌ها | استقبال داغ در هوای سرد

تا امروز با وجود سرمای هوا، جشنواره با گرمای خود توجه علاقه‌مندان به سینما و جشنواره فیلم فجر در شهر‌های مختلف را  به خود جلب کرده است.

به گزارش ستاد خبری  جشنواره فیلم فجر، گیلانی‌ها در  حالی به تماشای فیلم‌های جشنواره نشستند که برف سنگینی سطح استان را پوشانده بود.
همزمان با روزهای برگزاری جشنواره فجر در خرم‌آباد، عاقه‌مندان می‌توانند با گرفتن عکس سلفی با تبلیغات سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در مسابقه “سلفی با جشنواره فجر خرم‌آباد” شرکت کنند و بلیط رایگان جشنواره فجر را جایزه بگیرید.
اعضای انجمن سینمای جوانان بروجرد با حضور در سینما استقلال، محل برگزاری جشنواره، به تماشای فیلم‌های “سوفی و دیوانه” به کارگردانی مهدی کرم‌پور و “یک روز بخصوص” ساخته همایون اسعدیان نشستند.
در ادامه اکران ۱۶ فیلم از فیلم‌های راه یافته به جشنواره فیلم فجر در یزد، فیلم‌های “مادری” ساخته رقیه توکلی و “یادم تو را فراموش” به کارگردانی علی  عطشانی در یزد اکران شدند که “مادری” به سانس فوق‌العاده رسید و یزدی‌ها  علی‌رغم سرمای هوا و وزش شدید باد برای تماشای این فیلم یزدی به سینما آمدند.
ابراهیم شریفی، معاون فرهنگی و سینمایی استان البرز از عدم موفقیت اهالی این  استان برای تهیه بلیت اینترنتی خبر داد و گفت: علاقه‌مندان میتوانند با مراجعه به گیشه سینماهای مذکور نسبت به تهیه بلیط اقدام کنند. همچنین در این استان فیلم “سد معبر” در سانس دوم سینما تئاتر شهر اکران با استقبال تماشاگران روبرو شد.
در سومین روز جشنواره فجر در مشهد، سه فیلم “ترومای سرخ”، “بن بست وثوق” و “ایتالیا ایتالیا” در سینماهای هویزه، آفریقا و شهید اصغرزاده مشهد اکران شدند.
در استان قم نیز شش فیلم “تابستان داغ”، “انزوا”، “ویلایی‌ها”، “سوفی و داوانه”، “بدون تاریخ بدون امضا”، “یک روز بخصوص” روی پرده رفتند.
مدیر اکران سینما اصغرزاده از مجهز شدن این سینما به سیستم صوتی دالبی و تصویری دیجیتال در حاشیه چهاردهمین جشنواره فیلم فجر مشهد خبر داد.
در استان قزوین نیز بیش از هزار نفر به تماشای ۴ فیلم “کارگر ساده نیازمندیم”، “فصل نرگس”، “رگ خواب” و “یادم تو را فراموش” نشستند.
اراکی ها هم از جشنواره استقبال گرمی کردند.از آغاز جشنواره تا امروز مردم اراک با استقبال  خود از فیلمهای جشنواره تنور جشنواره را در این شهر گرم کرده اند به خصوص استقبال خوبی از ساخته جدید حمید نعمت الله «رگ خواب» داشته اند.
یزدی ها هم در جشنواره هوای فیلم همشهری خود را را داشتند. در ادامه اکران ۱۶ فیلم از فیلم‌های راه یافته به جشنواره فیلم فجر در یزد، فیلم های مادری و یادم تو را فراموش در یزد اکران شد.
با وجود سرمای کویری زمستان یزد، فیلم «مادری» توانست مردم را به سینما بکشاند.این فیلم ساخته رقیه توکلی، فیلمساز جوان یزدی است و علاقه هنردوستان یزدی به تماشای ساخته همشهری خود آنها را به سینما کشاند و وضعیت بهتری از فروش بلیت برای این فیلم رقم زد.
فیلم رقیه توکلی در سانس‌های ۱۵ و ۱۹ در سینما تک اکران شد و در سانس های ۱۷ و ۲۱ نیز فیلم علی عطشانی با عنوان «یادم تو را فراموش» نمایش داده خواهد شد.
اکران فیلم‌های جشنواره تا ۲۱ بهمن ماه ادامه دارد و هر روز دو فیلم در سینما تک یزد در دو سانس نمایش داده خواهد شد و در واقع سانس‌های ۱۵، ۱۷، ۱۹ و ۲۱ یکی از سالن‌های سینما تک به اکران فیلم های جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اختصاص یافته است.
خرم آبادی ها هم امروز شانزدهم بهمن ماه ، با نمایش فیلم ترومای سرخ (تقصیر من نیست ) به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل میهن دوست  که برای دومین بار به نمایش در می آید و فیلم “خانه دیگری” به کارگردانی بهنوش صادقی در جشنواره شرکت کردند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.