جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
06:37 | | فجر 35

هفتمین روز جشنواره | جنجال در نیمه شب

هفتمین روز جشنواره | جنجال در نیمه شب

هفتمین روز جشنواره فیلم فجر با نمایش پرحاشیه‌ترین فیلم حاضر در جشنواره، «قاتل اهلی» به کارگردانی مسعود کیمیایی و برگزاری نشست آن که جنجالی هم بود، ادامه پیدا کرد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، هفتیمن روز جشنواره فیلم فجر با اعلام هشت فیلم منتخب مردمی شروع شد، این لیست که هر روز کوچک‌تر می‌شود، در روز پایانی و همزمان با تمام شدن جشنواره یک فیلم را به عنوان بهترین فیلم از نگاه مردم معرفی می‌کند. در لیستی که منتشر شد و مربوط به آرای روز پنجم سینماهای مردمی بود، فیلم‌های گشت۲، ماجرای نیمروز، خوب بد جلف، بدون تاریخ بدون امضا، ویلایی‌ها، آباجان، انزوا، بیست و یک روز بعد را می توان دید.

**در نشست خبری فیلم سینمایی «زیر سقف دودی» ساخته پوران درخشنده، این کارگردان هنگامی که از او درباره بازی‌های بازیگران سوال پرسیدند، از مرحوم خسرو شکیبایی یاد کرد و گفت بعد از این بازیگر فرهاد اصلانی در بازی‌هایش خلاقیت زیادی دارد و به پروژه اهمیت زیادی می‌دهد.

**در نشست فیلم «زیر سقف دودی» همچنین مریلا زارعی تاکید کرد که دلش می‌خواهد فیلم کمدی خوب بازی کند، اما چون سینما را تریبون می‌داند، نمی‌تواند پیشنهاد بازی در فیلم‌های دغدغه‌مند اجتماعی که مخصوصا کارگردان زن دارند، رد کند.

**مازیار میری امسال با فیلم «سارا و آیدا» در جشنواره حضور دارد، او ابتدای نشست خبری خود خیلی جدی رو به خبرنگار گفت: پیش از آمدن به اینجا از مدیر تولیدم خواستم بز شاخدار پیدا کنیم و با خودمان بیاوریم، اما نتوانستیم بزی که شاخ داشته باشد را پیدا کنیم، به نظر می‌رسد آقای عضور شورای شهر شاخ همه بُز‌ها را شکسته باشند! چون می‌خواستیم کمپین حمایت از شاخ بز را در برج میلاد راه بیندازیم.

**همایون اسعدیان خودش در جشنواره امسال فیلم دارد، اما چون مشاور کارگردان پروژه مازیار میزی نیز بود، در نشست خبری فیلم نیز حاضر شده بود، این کارگردان در نشست خبری و بعد از اینکه یکی از خبرنگارها نسبت به ساخته تازه مازیار میری اعتراض کرد و آن را ضعیف دانست، با این‌حال به دلیل اینکه خیلی صریح حرفش را زده، عذرخواهی کرد، گفت: چقدر اوضاع و شرایط ما بد شده که برای صریح صحبت کردن، عذرخواهی می‌کنیم! جمله‌ای درباره فیلم ساختن هست که می‌گوید فیلم ساختن مانند نیزه پرتاب کردن است، ما نیزه را پرتاب می‌کنیم و نمی‌دانیم کجا فرود می‌آید، اما جای آن را بعد از اکران فیلم و در صحبت‌های خبرنگاران و منتقدین می‌بینیم.

**پرحاشیه‌ترین فیلم جشنواره در هفتیمن روز جشنواره در برج میلاد به نمایش درآمد. «قاتل اهلی» به کارگردانی مسعود کیمیایی در آخرین سانس روز شنبه ۱۶ بهمن‌ماه به نمایش درآمد و جمعیت زیادی برای تماشای آن در سالن حضور پیدا کرده بودند. با این حال حاشیه اصلی این اکران به نشست خبری فیلم برمی‌گردد، جایی که اختلافات قبلی کارگردان و تهیه‌کننده بارها در رسانه‌ها و به شکل‌های مختلف بیان شده بود و حالا خیلی‌ها جمع شده بودند که ماجرای آن‌ها را در نشست پرسش و پاسخ ببینند.

**در این نشست که حاضران زیادی در آن بودند و بسیاری ایستاده جلسه را دنبال می‌کردند، مسعود کیمیایی در پاسخ به این سوال که فیلمش در اکران عمومی تغییر می‌کند یا نه، گفت «مگر می‌شود یک کتاب دو مولف داشته باشد؟» یا این جمله که «فیلم مگر می‌تواند تدوین دیگری داشته باشد؟ اقتصاد  برای آقای قوچانی اما در کل هستی «قاتل اهلی» برای من است.» اما قوچانی در این بخش تاکید کرد که «قاتل اهلی فیلم خوبی است  باید حداقل ۱۵ دقیقه از بازی‌های آن اصلاح شود.» که باز هم کیمیایی به او جواب داد که «کوتاه کردن فیلم در حد شما نیست.» با اینکه بارها از کارگردان و تهیه‌کننده خواسته شد که مشکلات خودشان را خیلی رسانه‌ای نکنند، اما کیمیایی معتقد بود که آقای قوچانی برای تبلیغ و دیده شدن در کنار او قرار گرفته و چون نتوانسته از او بهره ببرد، به پولاد کیمیایی و نقشی که داشته بند کرده است.

**در پایان نشست فیلم «قاتل اهلی» محمود گبرلو از مسعود کیمیایی و منصور لشکری‌قوچانی خواست با یکدیگر روبوسی کنند، که کیمیایی این درخواست را رد کرد. نشست پر سر و صدای جشنواره تا پس از ساعت دو بامداد روز یکشنبه ۱۷ بهمن ادامه داشت.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.