یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
19:57 | | فجر 35

کاخ مردمی جشنواره از نگاه هنرمندان (۲)

کاخ مردمی جشنواره از نگاه هنرمندان (۲)

گروهی از هنرمندان حاضر در پردیس ملت درباره دومین سال پیاپی برپایی جشنواره فیلم فجر در این سینما به عنوان کاخ مردمی نظر دادند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، امسال برای دومین دوره پیاپی، پردیس ملت میزبان اهالی سینما و مردم است.  «علی مسعودی» نویسنده درباره شرایط برپایی جشنواره در پردیس ملت گفت: هنرمند از دل جامعه می‌آید و هر چقدر با مردم جامعه خود بیشتر و نزدیک‌تر در ارتباط باشد، نتایج بهتری به دست می‌آید. من  کاخ مردمی را دوست دارم و به نظرم نظم خاصی بر این مکان حاکم است و احترام به مردم و هنرمندان در این مکان به وضوح دیده می‌شود.

«علیرضا شجاع‌نوری» بازیگر و تهیه‌کنده سینما با اشاره به ویژگی مهم جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره فیلم فجر یک جشنواره مردمی است و من فکر می‌کنم همه سالن‌ها باید «کاخ مردمی» لقب گیرد و صرفا یک سالن جداگانه به مطبوعات و رسانه‌های گروهی اختصاص یابد.

او گفت: فیلم‌ها برای مردم ساخته می‌شود و باید برای حضور این مردم در جشنواره فیلم فجر، به یک آیین ویژه رسید. اختصاص یک مکان به عنوان کاخ مردمی، نوعی احترام ویژه به مردم و هنرمندان است.

«رامبد جوان» کارگردان و بازیگر گفت: مشارکت مردم و هنرمندان در برپایی جشنواره، جذاب است. مردم باید در چنین فضایی حضور داشته باشند و البته رسانه‌ها هم به این کاخ بیشتر از این بپردازند.

«سجاد افشاریان» نیز گفت: این یک معادله ساده است که فیلم و سینما برای مردم ساخته می‌شود و جشنواره را باید یک پیش اکران برای مردم تلقی کرد تا فیلم‌ها را رصد کنند. چه جایی بهتر از کاخ مردمی جشنواره که در آن، این اتفاق رخ دهد…

«محراب قاسم‌خانی» نویسنده گفت: من حس خوبی دارم از فضایی که موجب کنار هم قرار گرفتن مردم و هنرمندان سینما شده است، گرچه ترجیح‌ام این است که فیلم‌های جشنواره بهتر باشد، اما این فضا به کنجکاوی و هیجان مردم پاسخ می‌دهد و از این بابت هم خوب است.

«سام قریبیان» بازیگر و کارگردان سینما گفت: «کاخ مردمی، عالی است. آقای مظفری لطف کرد و از ما برای حضور در کاخ مردمی دعوت کرد که من از تلاش ایشان و همکاران‌شان تشکر می‌کنم. من همیشه تک تک اکران‌های جشنواره‌ای فیلم‌هایم را به همراه مردم دنبال می‌کردم. حتی به خاطر دارم که در فیلم «گناهکاران» بر اساس واکنش مردم، تدوین فیلم را تغییر دادم. راستش وقتی جشنواره را در برج میلاد پی‌گیری می‌کردم، می‌دیدم که مردم چقدر به هنرمندان‌شان علاقه دارند و این خیلی بد بود که ما در برج میلاد وارد سالن می‌شدیم و مردم پشت در می‌ماندند. من واقعا از این بابت، معذب بودم. مهم‌ترین شاخصه کاخ مردمی؛ احترام به عشق و علاقه مردم نسبت به سینمای ایران است.

 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.