جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
03:19 | | فجر 35

جشنواره در استان‌ها | کارگاه بازیگری در مشهد، فیلمساز خرم‌آبادی فجر در لرستان

جشنواره در استان‌ها | کارگاه بازیگری در مشهد، فیلمساز خرم‌آبادی فجر در لرستان

با رسیدن به هفدهم بهمن ماه، فیلم‌های بیشتری برای علاقه‌مندان شهرستانی در جشنواره فیلم فجر به نمایش درمی‌آید و تنور جشنواره در این زمستان برفی گرم‌تر شده است.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، در رشت فیلم سینمایی «اسرافیل» جایگزین «بن بست وثوق» در برنامه امروز اکران سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در استان گیلان شد.

این جابه‌جایی در اکران فیلم‌ها به دلیل نرسیدن فیلم «بن بست وثوق» به دست نماینده دبیرخانه جشنواره در استان، به دلیل بارش برف سنگین و شرایط نامساعد جوی، بود که با جایگزین شدن فیلم، جشنواره به روند طبیعی خود بازگشت.

**امروز در مشهد «ایتالیا ایتالیا» در سینما هویزه اکران شد که با استقبال مخاطبان همراه بود و در کنار آن کارگاه تخصصی بازیگری  با حضور ماه‌چهره خلیلی، آزیتا ترکاشوند، کاوه سماک باشی و برزو ارجمند برگزار شد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل ارشاد خراسان، تحفه گر در مورد برگزاری این کارگاه گفت که برگزاری کارگاه های بازیگری و فیلم سازی از جمله اقدامات حاشیه‌ای در برگزاری چهاردهمین جشنواره فیلم فجر مشهد است که به این طریق خواهان افزایش سطح فنون بازیگری و کارگردانی در علاقه مندان هستیم.

**سینما بهمن سنندج هم امروز در دو سانس ۱۷ و ۲۱ فیلم«آزاد به قید شرط»حسین شهابی را برای سینما دوستان پخش کرد و تبریزی‌ها هم در دو سینمای ناجی وفلسطین شاهد فیلمهای«دعوت نامه»،«آذر»و«دریاچه ماهی»بودند.

**در استان خراسان جنوبی همزمان با چهارمین روز اکران فیلم های سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر فیلم های «آزادی به قید شرط» و «دعوتنامه» در آمفی تئاتر علامه فرزان اکران می شود. سید علی زمزم معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اعلام این خبر گفت: عصر روز ١٧ بهمن ماه سالجاری در چهارمین روز جشنواره فیلم فجر، فیلم های  «آزادی به قید شرط»  به کارگردانی «حسین شهابی» و «دعوتنامه»به کارگرادنی «مهرداد فرید» در چهار سانس ١۵، ١٧، ١٩ و ٢١  هر فیلم با دو سانس  برای عموم اکران خواهد شد.

**در چهارمین روز از برگزاری بخش استانی جشنواره فیلم فجر در همدان، «آذر» و «دعوت نامه» روی پرده رفتند.طبق جدول اکران فیلم های جشنواره در این استان، در این روز دو فیلم در سینمای شهید آوینی همدان اکران شدند.

**سینما استقلال خرم آباد هم امروز میزبان فیلمی از فیلمساز جوان لرستانی محمد حمزه‌ای بود. در چهارمین روز از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر لرستان ، فیلم‌های «آذر» و «آزادی به قید شرط » به روی پرده سینما استقبال خرم آباد رفتند. «آذر» ساخته ی محمد حمزه‌ای فیلمساز جوان لرستانی است که نیکی کریمی، حمید رضا آذرنگ، فرید سجادی‌حسینی، هستی مهدوی، مهران نائل، شیرین اقاکاشی، مائده طهماسبی، پریسا هاشم پور، مانیا علیجانی، لیلا زارع، پژمان جمشیدی و هومن سیدی در آن به ایفای نقش می‌پردازند. «آزادی به قید شرط» هم دومین فیلمی بود که در جشنواره فیلم فجر استان لرستان به روی پرده این سینما رفت.

** در یاسوج هم همزمان با چهارمین روز اکران فیلم های سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر دو فیلم «آزاد، به قید شرط» و «آذر» در سینما هنر یاسوج در دو سانس ١٧، ١٩ برای عموم اکران شدند. زنجانی‌ها هم «دعوت نامه» و«آذر» را در سینماهای خود دیدند و در اصفهان «ماه گرفتگی» و «آزادی به قید شرط» در چهارمین روز از سی

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.