شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
21:42 | | فجر 35

کاخ مردمی جشنواره از نگاه هنرمندان (۳)

کاخ مردمی جشنواره از نگاه هنرمندان (۳)

گروهی از هنرمندان حاضر در پردیس ملت درباره دومین سال پیاپی برپایی جشنواره فیلم فجر در این سینما به عنوان کاخ مردمی نظر دادند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، «مهدی کرم‌پور» کارگردان سینما با اشاره به جایگاه مهم کاخ مردمی جشنواره فیلم فجر گفت: اصل جشنواره، کاخ مردمی است. در همه دنیا کاخ جشنواره برای مردم است و حتی منتقدان در کنار فیلمسازان فیلم نمی‌بینند و در کشور ما اگر به سینمای مطبوعات و رسانه‌ها اهمیت داده می‌شود ناشی از یک سنت باقی‌مانده است.

او افزود: واقعیت این است که کاخ جشنواره متعلق به مردم است و برای جشنواره فیلم فجر به عنوان بزرگ‌ترین جشن فرهنگی ملی و رویدادی که به وسیله آن می‌خواهیم سینما را به میان مردم بیاوریم، این یک لازمه است که مردم و صاحبان آثار در کنار هم قرار بگیرند و فیلم‌های سینمایی را ببینند.

«رحمان سیفی‌آزاد» کارگردان سینما نیز درباره جایگاه کاخ مردمی جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره‌های تخصصی معمولا فضایی را به این اختصاص می‌دهند که هنرمندان در کنار تماشاگران فیلم‌ها را تماشا کنند و این یکی از بهترین تجربه‌هایی است که برای هر فیلمسازی به وجود می‌آید. در این بین، فیدبک احساسی مردم مهم است و به نظرم این اتفاق در کاخ مردمی رخ داده است.

«بهاره کیان‌افشار» بازیگر سینما هم در این زمینه گفت: مهم‌ترین حسن کاخ مردمی جشنواره فیلم فجر، نزدیک کردن مردم با عوامل فیلم است و این یک کار ارزنده است که طی دو دوره اخیر جشنواره فیلم فجر اتفاق افتاده است.

کیان‌افشار اظهار داشت: ما بازیگران نیاز داریم به دیدن مردم و واکنش آنها و این برای ما خیلی لذت‌بخش است. برای مردم هم دیدن عوامل سازنده و هنرمندان در طول تماشای یک فیلم خیلی ارزش دارد. من در دوسالی که به واسطه فیلم‌هایی که داشتم به کاخ مردمی دعوت شدم، هم از نظم موجود در پردیس ملت لذت بردم و هم از استقبال مردم. در واقع آن روزی که با استقبال مردم مواجه شدم، حال من، حال خوبی بود.  

او با اشاره به اقدامات انجام شده در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: امسال اجرای کاخ مردمی، مقدار منظم‌تر و بهتر شده است.

«محمود کریمی» برنامه‌ساز تلویزیونی درباره ماهیت کاخ مردمی گفت: فضایی با عنوان کاخ مردمی، فرصتی است که مردم همیشه و در طول سال دنبالش هستند؛ فضایی جهت دیدن فیلم به همراه عوامل فیلم و این فرصت، دوسال است که ایجاد شده و ؛ به‌خصوص برای مخاطبان جدی جشنواره، چه فرصتی بهتر از این وجود دارد…؟

او با اشاره به لزوم کامل شده ایده کاخ مردمی در آینده گفت: باید بتوانیم از این فرصت استفاده بهتری بکنیم. این که مردم در کنار هنرمندان به دیدن فیلم‌ها می‌نشینند و با آنها عکس یادگاری می‌گیرند، خوب است اما باید راهکارهای تازه‌ای را آزمود. راهکارهایی از جمله برپایی نشست پرسش و پاسخ فیلم‌ها با حضور مردم و…

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.