دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
08:44 | | فجر 35

جشنواره در استان‌ها | فوق‌العاده‌های استانی

جشنواره در استان‌ها | فوق‌العاده‌های استانی

با فرا رسیدن هجدهم بهمن ماه نمایش فیلم‌های جشنواره فیلم فجر همزمان با تهران در بیشتر استان‌های کشور ادامه دارد و با وجود شرایط جوی نامساعد در بعضی استان‌ها، استقبال علاقه‌مندان از فیلم‌های جشنواره به گرمی ادامه دارد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، اکران فوق‌العاده فقط مخصوص تهران نیست و حالا در شیراز هم به دلیل استقبال مخاطبان فیلم «سد معبر» محسن قرایی به سانس ویژه رسیده است. در شانزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز، فیلم سینمایی «سدمعبر» به کارگردانی محسن قرایی که تاکنون از جمله آثار پرمخاطب این جشنواره بوده است، اکران ویژه می شود. اکران ویژه این فیلم ساعت ٢٢ و سی دقیقه سه شنبه ١٩ بهمن ماه جاری در سینما سعدی شیراز، به نمایش درمی‌آید.

** در رشت، فیلم «خفگی» ساخته فریدون جیرانی با استقبال بالای مردم روبه‌رو شد و به سانس فوق‌العاده رسید.

** مشهدی‌ها اما در کنار جشنواره، کارگاه‌های تخصصی هم برقرار می‌کنند. امروز پردیس هویزه مشهد، میزبان محمدرضا قومی چهره‌پرداز سینمای ایران بوده که کارگاه تخصصی در این سینما برگزار کرد. فیلم‌های «دعوت‌نامه» و «دریاچه ماهی» هم امروز در این سینما اکران شدند.

برزو ارجمند بازیگر خراسانی هم که این روزها با فیلم «اشنوگل» در جشنواره حاضر است، در نشست خبری فیلم در مشهد درباره این فیلم و سینمای دفاع مقدس صحبت کرده است. او گفت: مسئولان باید بیش از پیش از ساخت فیلم‌های مرتبط با دفاع مقدس حمایت کنند زیرا کار کردن در این عرصه برای بخش خصوصی بسیار سخت و دشوار است. تولید فیلم‌های دفاع مقدس نیازمند هزینه و انرژی زیادی است، فیلم‌های جنگی دغدغه خاص خود را دارند. وی ادامه داد: نگاه من برای پذیرش بازی در فیلم «اشنوگل» به هیچ عنوان مالی نبود و رفاقت من با ابراهیم اصغری تهیه‌‌کننده فیلم در این امر بسیار تاثیرگذار بود. بعد از فیلم «معراجی‌ها» به همسرم قول داده بودم فیلم جنگی بازی نکنم اما پس از بررسی فیلمنامه «اشنوگل» نظر من و همسرم تغییر کرد. ارجمند تصریح کرد: هنگامی که کار توسط بازیگر تمام می‌شود، چه بودجه کم باشد چه زیاد، پس از پایان فیلم نباید بهانه‌گیری کرد. شرایط کار در شهرهای کوچک، بسیار سخت و دشوار است. برای مثال در گذشته برای بازی در یک تئاتر ماه‌ها تمرین می‌کردیم تا بتوانیم به درجه کیفی مناسب برسیم. وی افزود: هزینه ساخت فیلم «اشنوگل» از ساخت یک تله فیلم کمتر است. فیلم دارای نقاط ضعف و قوت بسیاری است و اگر قرار بود این فیلم توسط من ساخته شود زمان بیشتری برای آن صرف می‌شد. همبستگی و همدلی که در ساخت این فیلم وجود داشت باعث شد هزینه‌های مالی در چشم بازیگران بسیار بی‌اهمیت شود.

**روز دوشنبه دو فیلم هم در یزد اکران شد. «دریاچه ماهی» سانس‌های ۱۵ و ۱۹ و «دعوتنامه» در سانس‌های ۱۷ و ۲۱ روی پرده سینما نمایش داده شد و مورد استقبال یزدی‌ها قرار گرفت.

**خرم آبادی‌ها برای جذاب‌تر کردن جشنواره برای آن مسابقه برگزار کرد‌ه‌اند. با عضویت در کانال جشنواره فیلم فجر خرم آباد و پاسخگویی به سوالات مسابقه علاقه‌مندان می‌توانند بلیط رایگان سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در سینما استقلال را دریافت کنند. در اراک هم فیلم‌های «رهایی از بهشت» و «دریاچه ماهی» در سینما عصر جدید اکران شد.

**«رهایی از بهشت» ساخته علی نوری اسکویی ساعت ١۵ و ١٩ روز گذشته در در سینما عصر جدید اکران شد. همچنین فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» به کارگردانی «مریم دوستی» نویسندگی مصطفی رستگاری در ساعت ١٧و ٢١ برای علاقه‌مندان در سینما عصر جدید اراک به روی پرده رفت.

**در شیراز هم فیلم‌های «آذر»، «رهایی از بهشت» و «دریاچه ماهی» با استقبال تماشاگران روبرو شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.