پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
05:55 | | فجر 35

نهمین روز جشنواره | نامزدها به خط شدند

نهمین روز جشنواره | نامزدها به خط شدند

نهمین روز جشنواره فیلم فجر در حالی سپری شد که داورها نامزدهای بخش‌های مختلف بخش مستند و سودای سیمرغ را معرفی کردند.

به گزارش ستاد خبری فیلم فجر، فیلم‌های گشت۲، ماجرای نیمروز، بیست و یک روز بعد، بدون امضا بدون تاریخ، آباجان، خوب بد جلف در روز هفتم جشنواره در سینماهای مردمی بالاترین رأی‌ها را داشتند و این آمار بدون ترتیب در روز نهم جشنواره اعلام شدند.

**روزهای پایانی جشنواره با اعلام اسامی نامزدها و بحث‌ها درباره آن‌ها گرم‌تر می‌شود. در روز نهم اسامی نامزدهای بخش مستند جشنواره اعلام شدند که مستند «صفر تا سکو» به کارگردانی سحر مصیبی و تهیه‌کنندگی مهتاب کرامتی و طهورا ابوالقاسمی هم در بخش بهترین فیلم، هم در بخش بهترین کارگردانی و هم در بخش بهترین دستاورد فنی برای تدوین نامزد شده بود.

**اما اعلام نامزدهای بخش سودای سیمرغ جشنواره داغ‌ترین اتفاق در آخرین ساعات نهمین روز بود. در این لیست «تابستان داغ» با نامزدی در ۱۳ رشته، «بدون تاریخ، بدون امضا» با نامزدی در ۱۱ رشته، «نگار» و «ماجرای نیمروز» با نامزدی در ۹ رشته، «فراری» با نامزدی در ۸ رشته و «ویلایی‌ها» با نامزدی در ۷ رشته فیلم‌هایی بودند که بیشترین نامزدی‌ها را داشتند.

**در نشست خبری فیلم «گشت ۲» سعید سهیلی که در سال ۹۱ فیلم «گشت ارشاد» او توقیف شده بود، از خانه سینما گله کرد که در آن زمان هیچ واکنشی نشان نداده است و باعث شده د فیلم پرفروش از پرده سینما پایین کشیده شوند.

**سعید سهیلی هم در نشست «گشت ۲» با اشاره به حاشیه‌هایی که برای پولاد کیمیایی در زمان اکران و نشست فیلم «قاتل اهلی» اتفاق افتاده بود، تاکید کرد: برای هر فرزندی پدرش قهرمان اوست، مخصوصا اینکه آن پدر قهرمان‌ساز یک کشور باشد این حس تشدید می‌شود و واکنش پولاد هم به همین دلیل بوده است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.