جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
21:07 | | فجر 35

کاخ مردمی جشنواره از نگاه هنرمندان (۴)

کاخ مردمی جشنواره از نگاه هنرمندان (۴)

گروهی از هنرمندان حاضر در پردیس ملت درباره دومین سال پیاپی برپایی جشنواره فیلم فجر در این سینما به عنوان کاخ مردمی نظر دادند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، «فرزاد اژدری» کارگردان سینما گفت: کاخ مردمی بهترین فرصت برای همه علاقه‌مندان به سینمای ایران است تا آثار و هنرمندان موردعلاقه ‌خود را از نزدیک ببینند و با وجودی که جشنواره در مراکز استان‌ها هم برگزار می‌شود اما بسیاری از مخاطبان از شهرهای مختلف به تهران می‌آیند تا جشنواره، محل تلاقی هنرمندان و مخاطبان سینما باشد.

«ارسطو خوش‌رزم» بازیگر با اشاره به این که کاخ مردمی، محل برخورد سینماگر و علاقه‌مند به سینماست، گفت: هر چه کیفیت آثاری که در سینمای ایران تولید می‌شود، بالاتر برود، مخاطبان بیشتری برای دیدن آثار رغبت خواهند داشت و این اصل مهم را نباید از نظر دور داشت.

«علی دارابی» معاون امور استان‌های صداوسیما نیز در بازدید از کاخ مردمی جشنواره گفت: سینما باید برای مخاطب اصلی و سرمایه اصلی خود به تولید اثر بپردازد و این ارتباط باید روز به روز بیشتر بشود. توجه به این قضیه در کنار نزدیک شدن آثار به سبک زندگی ایرانی می‌تواند سینما و جشنواره را به مسیر بهتری راهنمایی کند. آنچه مسلم است مردم سرمایه اصلی‌اند و با مردم نباید شعاری و فرمایشی برخورد کرد.

«رضا بهبودی» بازیگر گفت: کاخ مردمی جشنواره فیلم فجر فرصت خوبی است که از طریق آن سینماگران بتوانند با مخاطبان ارتباط برقرار کنند و مردم با آنها که دوستشان دارند – اعم از بازیگران، فیلمسازان و…- دیدار کنند و حتی از نزدیک به گفتگو بپردازند. قطعا دورساختن هنرمند و مخاطب، به نفع هر دو گروه نیست و نزدیک کردن‌شان به روش‌های مختلف، اهمیت دارد.

«مسعود فروتن» کارگردان تلویزیون گفت: مردم دوست دارند هنرمندان مورد علاقه‌شان را ببینند و کاخ مردمی می‌تواند این اتفاق را رقم بزند. من فضایی تحت عنوان کاخ مردمی را برای جشنواره فیلم فجر تأیید و تحسین می‌کنم و امیدوارم متوقف نشود و در سال‌های آینده هم ادامه یابد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.