چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
06:54 | | فجر 35

جشنواره در استان‌ها | روزهای آخر فجر در ایران

جشنواره در استان‌ها | روزهای آخر فجر در ایران

سه شنبه جشنواره فیلم فجر با نمایش آثار حاضر در جشنواره در استان‌های مختلف ادامه پیدا کرد و علاقه‌مندان در سراسر کشور به دیدن مورد علاقه خود نشستند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، در خرم آباد علاقه به جشنواره، شهردار این شهر را به سینماهای نمایش دهنده جشنواره آورد و قزوینی‌ها هم مثل روزهای گذشته در سینماهای جشنواره حضور پرتعدادی داشتند.

**در استان مرکزی فیلم های «اشنوگل» و «بیست و یک روز بعد» همزمان با ششمین روز از جشنواره فیلم فجر در اراک اکران شد. «اشنوگل»  ساعت ١۵ و ١٩ عصر دیروز در سینما عصر جدید اراک به نمایش درآمد و «بیست و یک روز بعد» هم ساعت ١٧ و ٢١ در همان سینما اکران شد.

**سرپرست معاونت فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی  هم از استقبال بی نظیر مردم از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در استان مرکزی خبر داد. «مجید طبیب زاده» اظهار کرد: استقبال بی‌نظیر مردم استان از جشنواره فیلم فجر، انگیزه دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره را برای اجرای این‌گونه جشنواره‌ها در سال‌های آینده افزایش می‌دهد.امسال با اکران ١۶ فیلم از فیلم‌های فجر شاهد استقبال خوبی از طرف همشهریان اراکی در روز گدشته بودیم و از فیلم‌ها دیدن کردند. وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در ترویج و تبلیغ امور فرهنگی و هنری در جامعه، اظهار داشت: از رسانه‌ ملی سپاسگزاریم که در مدت اکران فیلم‌ها پوشش خبری خوبی از روند اجرایی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در اراک داشتند و همین امر سبب شد با استقبال خوب همشهریان از فیلم‌های فجر روبه‌رو شویم.

طبیب‌زاده همچنین گفت: جشنواره فیلم فجر باعث می‌شود تا فیلمسازان کشورمان به تکاپو بیفتند و سعی کنند در یک رقابت کاملا نزدیک، آثاری را تولید کنند که این آثار علاوه بر کیفیت خوب به استاندارد بین‌المللی نیز نزدیک باشد.

** کرمانشاهی‌ها امروز به دیدن فیلم‌های «چراغ‌های ناتمام» و «ویلایی‌ها» نشستند و اردبیلی‌ها در سینما انقلاب این شهر «بیست و یک روز بعد» را دیدند.

** در مشهد مقدس، محمد کاظم دبیری  ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد به سینما شهید اصغرزاده مشهد رفت و از روند برگزاری جشنواره بازدید کرد. سینماآفریقای این شهر امروز فیلم «خفگی» را با استقبال بالای مردم اکران کرد و فیلم‌های «چراغ‌های ناتمام»، «ویلایی‌ها» و «ماه گرفتگی» در سینماهای هویزه، آفریقا و شهید اصغرزاده مشهد اکران شد، ضمن اینکه مسعود اطیابی کارگردان «ماه گرفتگی» یک کارگاه آموزش کارگردانی  و رضا عبدی آهنگساز نیز یک کارگراه موسیقی فیلم در مجتمع امام رضا در پارک ملت مشهد برگزار کردند.

**معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز هم امروز از مردم این استان برای دیدن فیلم‌های باقیمانده از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر که در دو سینمای این استان به نمایش در می‌آید دعوت کرد.

** روز پنجم جشنواره نیز مانند دیگر روزها با استقبال خوبی همراه بود. روز سه شنبه و در ششمین روز این جشنواره در یاسوج، فیلمهای «سد معبر» و «ویلایی‌ها» اکران شد.  به گفته روابط عمومی ارشاد استان تا پایان روز پنجم بیش از ۲۵۰۰ بلیط فروخته شده است که نشان دهنده استقبال مردم از این جشنواره است.

** جشنواره فیلم فجر در اصفهان مورد استقبال قرار گرفت. معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان استقبال مخاطبین از برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در اصفهان خبر داد. پرویز طاهری معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در اصفهان گفت: امسال دو بسته ٨ تایی یعنی ١۶ فیلم از فیلم‌های سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در دو سینمای ساحل و فلسطین از ١۴ تا ٢١ بهمن ماه در سه نوبت ١٧، ١٩ و ٢١ به نمایش در می‌آید. وی با بیان اینکه تلاش شده دو بسته از فیلم‌های باکیفیت خوب از فیلم‌های سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در اصفهان به نمایش درآید، افزود: فیلم‌های فصل نرگس، یادم تو را فراموش، بن بست وثوق، ماه گرفتگی، اسرافیل، چراغ‌های ناتمام، ماجرای نیم روز و سارا و آیدا، انزوا، یک روز بخصوص، خانه دیگری، آزادی به قید شرط، کمدی انسانی، دعوت نامه، دریاچه ماهی و خوب بد جلف هرکدام در ٣ نوبت اکران شده و یا در نویت اکران قرار دارند و تاکنون استقبال خوبی توسط مخاطبان از این فیلم‌ها صورت گرفته است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.