پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
22:22 | | فجر 35

داودی: انصراف از نامزدی جشنواره عکس‌العمل مناسبی نیست

داودی: انصراف از نامزدی جشنواره عکس‌العمل مناسبی نیست

ابوالحسن داودی تاکید کرد: انصراف از نامزدی در جشنواره عکس‌العمل خوبی نیست و هر فیلمساز برای حضور در جشنواره فجر قواعد آن را پذیرفته و اگر باز هم اعتراضی دارد، باید بیان کند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، ابوالحسن داودی کارگردان و تهیه‌کننده سینما درباره هجمه‌هایی که طی روزهای پایانی جشنواره و پس از اعلام نامزدهای جشنواره به وجود آمده، اظهار کرد: فضایی که این روزها به وجود آمده، اصلا خوب نیست و باید قبول کنیم که اعضای هیئت انتخاب و داوری نظر خودشان را داده‌اند.
وی در ادامه توضیح داد: متاسفانه یکی از دلایلی که باعث شده این بحث‌ها در میان جامعه هنری شکل بگیرد و امسال به نقطه اوج و غیرقابل تحمل خودش برسد، این است که جشنواره قاعده و شیوه مشخصی برای سنجش آثار ندارد.
داودی تاکید کرد: بدون در نظر گرفتن درست یا غلط بودن نظرات هیئت داوران، باید بدانیم در نهایت هفت داور انتخاب شده‌اند که نوع نگاه و سلیقه شخصی خودشان را دارند که بر اساس آن رای می‌دهند. اما بحث این است که وقتی فیلمی فرم درخواست برای حضور در جشنواره فیلم را فجر را پُر می‌کند، قواعدی که درباره جشنواره وجود دارد را پذیرفته و قبول کرده است.
کارگردان «رخ دیوانه» با اشاره به اینکه انصراف از نامزدی در جشنواره عکس‌العمل درستی نیست، بیان کرد: با اینکه هر فردی برای حضور در جشنواره قواعد آن را پذیرفته، باز هم اگر اعتراضی دارد، می‌تواند اعلام کند و بیرون کشیدن فیلم‌ها عکس‌العمل درستی در این زمینه نیست.
داودی با بیان اینکه اگر جشنواره فجر قاعده مشخصی برای انتخاب و داوری آثار داشت، فیلمسازها هم می‌توانستند بر مبنای آن اثر خودشان را معرفی کنند، اظهار کرد: شاید حتی جشنواره پیش از اینکه کسی فرمی را برای حضور در جشنواره پر کند، اعضای هیئت انتخاب و حتی داوری معرفی شوند که در این صورت فیلمساز می‌تواند به این موضوع فکر کند که با ترکیبی که اعلام شده فیلمش هم به اقبالی دست پیدا نخواهد کرد و خودخواسته شرکت نمی‌کند که در این صورت بخش عمده‌ای از اعتراض‌ها اتفاق نمی‌افتد.
وی همچنین در پایان تاکید کرد در شرایطی که حرف‌هایی مبنی بر نامزد شدن موسیقی فیلمی که تنها موسیقی تیتراژ دارد یا بحث‌هایی که درباره جلوه‌های ویژه میدانی وجود دارد، بیان کرد: برخی صحبت‌ها از سوی فیلمسازها و افراد حوزه تخصصی مربوطه شده که بهتر است درباره آن‌ها شفاف‌سازی شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.