سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳
18:48 | | فجر 35

واکنش ابوالفضل جلیلی درباره هجمه‌ها به داوری جشنواره ۳۵

واکنش ابوالفضل جلیلی درباره هجمه‌ها به داوری جشنواره ۳۵

ابوالفضل جلیلی درباره واکنش هایی که در مورد داوری های سی و پنجمین جشنواره فیلم صورت گرفته است، گفت: مگر جایزه چکار می کند که نگرفتن اش اینهمه جار و جنجال دارد . در کجای دنیا چنین برخوردهایی را دیده اید که هنرمندان شرکت کننده در جشنواره بدلیل اینکه جایزه نگرفته اند و یا کم گرفته اند بیایند و قهر کنند و بیانیه بدهند .

در متن ابوالفضل جلیلی آمده است:

سالهاست پذیرفته ام که جشنواره فجر فیلمهای مرا نمی پذیرد و محترمانه کنار کشیده ام حتی سالیان سال است که برای دیدن فیلمها هم نمی روم اما هیچوقت به جشنواره بی احترامی هم نمیکنم .
امسال هم مثل سالهای قبل هیچ فیلمی را ندیده ام .
اما چیزی که باعث شد این چند سطر را بنویسم احساس بدی بود که امروز هم مثل هرسال برخورد عجیب و غریب ازسوی برخی از هنرمندان سینمای فقط ایران آنهم فقط در کشور خودمان نه در بیرون از مرز ، در رابطه با نامزدی و دریافت جوائز دیدم .
چرا ما اینگونه شده ایم که هر کداممان جایزه نمی گیریم همه چیز جشنواره را زیر سوال می بریم و مستقیم و غیر مستقیم به داوران بی احترامی می کنیم . اگر داوران را قبول نداریم چرا برای ورود به مسابقه آنهمه سر و دست می شکنیم . و اگر قبول داریم چرا وقتی احتمال میدهیم ممکن است سیمرغ نگیریم حتی به این نماد عرفانی مذهبی سرزمینمان بی احترامی می کنیم .
خب مثل فرضا من از اول شرکت نکنید . و اگر شرکت کردید به خودتان احترام بگذارید .
مگر جایزه چکار میکند که نگرفتن اش اینهمه جار و جنجال دارد .
در کجای دنیا چنین برخوردهایی را دیده اید که هنرمندان شرکت کننده در جشنواره بدلیل اینکه جایزه نگرفته اند و یا کم گرفته اند بیایند و قهر کنند و بیانیه بدهند .
مگر وقتی بازیگر ارزشمند کشورمان آقای شهاب حسینی در فستیوال کن جایزه گرفت . فرضا جیم جارموش قهر کرد .
بیائید بهمدیگر احترام بگذاریم و به داورانمان ایمان بیاوریم و در کنار همدیگر جشنواره مان را با صفا برگزار کنیم و اینقدر خشونت بخرج ندهیم . که همه چیزمان خشن شده حتی گردهمائی هنری مان .
درود بی پایان بر همه ی شما هنرمندان راستین و دست اندرکاران سینمای کشورمان .

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.