جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
21:08 | | فجر 35

کاخ مردمی جشنواره از نگاه هنرمندان (۵)

کاخ مردمی جشنواره از نگاه هنرمندان (۵)

گروهی از هنرمندان حاضر در پردیس ملت درباره دومین سال پیاپی برپایی جشنواره فیلم فجر در این سینما به عنوان کاخ مردمی نظر دادند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، «علیرضا علویان» صداگذار سینما در این زمینه گفت: ایجاد کاخ مردمی جشنواره فیلم فجر از اتفاقات خوبی است که طی یکی دو سال رخ داده و شرایطی را به وجود آوده که مردم می‌دانند اگر می‌خواهند هنرمندان را ببیند و فیلم‌های جشنواره را دنبال کنند باید به پردیس ملت مراجعه کنند. هم برنامه‌های منظمی در ملت شکل گرفته و هم سرویس‌های خوبی ارائه شده است، ضمن آن که سالن‌های این پردیس از نظر فنی و استانداردهای پخش فیلم هم از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

«هاتف علیمردانی» کارگردان سینما که تجربه دوسال حضور در کاخ مردمی را دارد، گفت: تازه این را تجربه پشت سر می‌گذاریم و باید فرصت بدهیم تا در آینده بتوانیم آن را ارزیابی کنیم. گذشته از این، من با هر فرصتی که بتواند هر چه بیشتر به بازاریابی فیلم‌های ایرانی کمک کند، موافق هستم و کاخ مردمی از این بابت، یکی از این فرصت‌هاست.

«فاطمه معتمدآریا» بازیگر سینما نیز با اشاره به این که باید به دنبال راهکارهایی برای تسهیل ارتباط بین مردم و هنرمندان سینما بود، اظهار داشت: وقتی مردم می‌بینند فیلم‌ها را در کنار هنرمندان می‌بینند، لذت تماشای فیلم برای آنها چندبرابر می‌شود، ضمن این که گروهی که یک فیلم را کار کرده‌اند، از حضور در کنار مردم لذت می‌برند و دیدگاه مردم را به طور مستقیم متوجه می‌شوند…

او گفت: بارها در سینماهای مردمی و درکنار مردم مثل یک تماشاگر معمولی فیلم دیده‌ام و بیشتر از همیشه از فیلم لذت برده‌ام.

معتمدآریا تأکید کرد: باید به این نکته توجه داشت که مراسمی مثل فرش قرمز و ارتباطات کلاسیک سینمای دنیا ربطی به سینمای ما ندارد. سینمای ما ساده و مردمی است و احتیاجی به فرش قرمز ندارد و این تشریفات متعلق به ما نیست؛ متعلق به سینمای تجاری قدرتمند اقتصادی است نه سینمای مردمی، انسانی و دوست‌داشتنی ما.

«پریچهر قنبری» همسر «شهاب حسینی» نیز با اشاره به ویژگی‌های کاخ مردمی جشنواره طی دو سال اخیر، گفت: کاخ مردمی در مقایسه با برج میلاد از نظر تشریفات متفاوت است و من در کل، فضای موجود در اینجا را بیشتر می‌پسندم و ترجیحم این است که در پردیس ملت فیلم‌ها را دنبال کنم.

«محمدرضا غفاری» بازیگر سینما هم به شاخصه مهم کاخ مردمی اشاره کرد و گفت: طی دو سال اخیر، کاخ مردمی جشنواره از دید من فوق‌العاده لذت‌بخش بود و انرژی خوبی به همه آدم‌ها منتقل می‌کرد. ضمن آن که ملت، از برنامه‌ریزی حرفه‌ای برخوردار است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.