چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
08:45 | | فجر 35

جشنواره در استان‌ها | غلبه صف‌های مردمی بر سرما

جشنواره در استان‌ها | غلبه صف‌های مردمی بر سرما

در آخرین روزهای اکران استانی فیلم‌های جشنواره فیلم فجر، اکران فیلم‌ها در شهرستان‌ها با استقبال بالای مردمی ادامه یافت.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، روز گذشته سینما بهمن سنندج میزبان «بدون تاریخ بدون امضا» و «نگار» بود که مخاطبان از فیلم جلیلوند استقبال خوبی کردند.

**در مشهد هم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ویژگی بارز جشنواره فجر امسال را نظم حاکم بر آن دانست و گفت: درمجموع نحوه برگزاری امسال در نظم و نبود تاخیر برای پخش فیلم ها قابل قبول بوده و طبق جدولی که از قبل اعلام شده نظم پخش شدن فیلم‌ها در ساعت‌ها بی‌نظیر بوده است. سید سعید سرابی در ادامه گفت: فیلم‌ها از قبل از برگزاری چک شد و تاکنون نظم خوبی را در سه سینما شاهد بوده ایم. مجموعه اتفاقات و اقدامات انجام شده خوب بود، اگرچه که استقبال را بیش از این‌ها انتظار داشته‌ایم.  وی با بیان اینکه حضور مردم در این روزها هر روز بهتر از روز گذشته است، عنوان کرد: اما علت اینکه آنچه انتطار نداشتیم، اتفاق نیفتاده، می‌توان به سرمای هوا در مشهد اشاره کرد.  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: در مجموع این استقبال در تمام استان ها همینطور بوده است؛ دلیل دیگر آن افزایش تعداد سینماهاست که باعث پراکنده شدن مردم در سینماها شده است. همچنین از دیگر عواملی که برای استقبال مخاطبان می‌توان اشاره کرد، مشکلاتی که فروش اینترنتی بلیت داشت که امسال فروش بسته‌ای بلیت بود و قیمت آن نیز نسبت به سال گذشته افزایش یافت؛ همه اینها از طرف ستاد جشنواره فیلم فجر تهران تعیین شده است.

** دیروز در ادامه نشست‌های تخصصی سینمایی در مشهد، نشست تخصصی صداگذاری با حضور مهرداد جلوخانی، کارگاه تخصصی بازیگری با حضور فریبا کوثری و قاسم زارع و کارگاه تخصصی دستیاری کارگردان با حضور نرگس مشایخی در مجتمع امام رضا(ع) برگزار شد. فیلم‌های «بدون تاریخ بدون امضا»، «ماجرای نیمروز» و «ماجان» هم در سینماهای شهید اصغرزاده، آفریقا و هویزه برای مشهدی‌ها اکران شد.

**در استان مرکزی امروز چهار فیلم «ماجان»،«آباجان»، «اشنوگل»و «٢١روز بعد» در سینما عصر جدید این شهر اکران شد که فیلم «ماجان»با استقبال بالایی روبرو شد.

**همزمان با ششمین روز از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در بجنورد، فیلم‌های «ماه گرفتگی» و «اشنوگل» به روی پرده سینما گلشن بجنورد رفتند.

**در سینما تک صفاییه یزد امروز فیلم‌های «ماجان» و «ماجرای نیمروز»در چهار سانس اکران شد که «ماجرای نیمروز» توجه یزدی‌های سینمادوست را به خود جلب کرد.

**در استان خراسان جنوبی دو فیلم «نگار» و «ماجرای نیمروز» در آمفی تئاتر علامه فرزان این استان  در چهار سانس به نمایش در آمد.

**در استان آذربایجان غربی منوچهر زاده علی معاون فرهنگی وهنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی با مدیرسینما ایران ارومیه دیدار کرد و نقاط قوت وضعف اکران فیلم‌های جشنواره در جلسه ای بررسی شد.

**همزمان با هفتمین روز از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در خراسان شمالی دو فیلم «آباجان» و «نگار» در سینما گلشن بجنورد هر کدام دردو سانس اکران شد و اهالی ساری هم امروز دو فیلم «آباجان» و «خفگی» را در سینما سپهر این شهر دیدند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.