پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
04:18 | | فجر 35

نشست «بن‌بست وثوق» در برج میلاد | فیلمنامه‌ای خاص با فضایی سرد

نشست «بن‌بست وثوق» در برج میلاد | فیلمنامه‌ای خاص با فضایی سرد

نشست پرسش و پاسخ فیلم «بن‌بست وثوق» به کارگردانی حمید کاویانی در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، در این نشست حمید کاویانی کارگردان، کیومرث پوراحمد مشاور کارگردان، مهرداد فرید تهیه‌کننده، پیمان جعفری مجری طرح و مدیر تولید، محمدرضا جهان‌پناه مدیر فیلمبرداری، مهران ملکوتی صدابردار و صداگذار، بامداد بیات موسیقی‌متن، سیروس میمنت و محمود جعفری بازیگران حضور داشتند.

در ابتدای این نشست کیومرث پوراحمد با اشاره به حضور در این فیلم به عنوان مشاور کارگردان توضیح داد: هرسال یکی دو نفر از کسانی که می‌خواهند فیلم اول را بسازند، از من می‌خواهند که در کنارشان حضور داشته باشم. این بار اما قبول کردم چرا که کارگردانش فرهیختگی و شاعرانگی داشت و اهل دل بود و از همه مهم‌تر این که کارگردان خوبی است.

وی ادامه داد: در «بن‌بست وثوق» کار زیادی نکردم و بیشتر به تیم دلگرمی  دادم. فقط متأسفم که امین تارخ اینجا نیست و امیدوارم عذرش برای حضور نداشتن، موجه باشد.

مهرداد فرید نیز گفت: این اولین بار است که تهیه‌کنندگی فرد دیگری را انجام می‌دهم و امیدوارم استارت خوبی برای خود من باشد. ابتدا قرار بود امین تارخ تهیه‌کننده باشد اما بعدا ترجیح داد که تمرکزش را بر روی بازیگری در این فیلم بگذارد.

محمود جعفری هم بیان کرد: خوشحالم در فیلمی کار کرده‌ام که چند نسل در کنار همدیگر بوده‌اند و در کنار همه آنها نکته‌های زیادی را آموختم. «بن‌بست وثوق» فیلمنامه خاصی داشت و سردی خاصی بر فضای داستان آن حاکم بود.

سیروس میمنت نیز گفت: به علت رفاقتی که با آقایی کاویانی داشتم، بازی در این فیلم را پذیرفتم. متاسفم که امسال جشنواره پرباری نبود و در جشنواره فیلم‌های خوب ندیدیم. امیدوارم سال آینده دیگر اینگونه نباشد.

بامداد بیات هم درباره حضور در این پروژه به عنوان آهنگساز که به گفته خودش یکی از سخت‌ترین فیلم‌هایی است که تا به حال در آن همکاری کرده است، تصریح کرد: سختی کار در این بود که هر ثانیه از موسیقی فیلم باید قدم به قدم با داستان فیلم جلو می‌رفت و درعین‌حال هم نمی‌خواستیم موسیقی آن ملودیک باشد و از طرفی باید مخاطبان را هم همراه خود می‌کرد.

حمید کاویانی نیز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا زمان فیلم‌تان تا این حد طولانی است، گفت: می‌خواستیم داستان فیلم را کمی در سکوت پیش ببریم. از ابتدا هم قرار بود نسخه جشنواره کمتر کوتاه شود با این پیش فرض که حوصله مخاطب جشنواره بیشتر از مخاطبان عام است. اما قطعا زمان آن در اکران کوتاه‎‌تر خواهد شد.

وی در پایان افزود: این فیلم آخرین فیلمی بود که به جشنواره امسال با فراز و نشیب اضافه شد و زمان کمی برای تحویل آن داشتیم. در نتیجه ریسک کمتری در آن انجام دادیم و با همان ایده اولیه کارگردان، قصه را روایت کردیم.

 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.