شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
05:11 | | فجر 35

یازدهمین روز جشنواره| پایان کاخ مردمی و رسانه‌ها

یازدهمین روز جشنواره| پایان کاخ مردمی و رسانه‌ها

یازدهمین و آخرین روز جشنواره در کاخ مردمی و رسانه‌ها با توضیحات مدیران سینمایی درباره برخی شایعه‌های به وجود آمده در هیئت داوری و انتخاب ادامه پیدا کرد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، سیدرضا صالحی امیری همزمان با آخرین شب جشنواره فیلم فجر در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما حضور پیدا کرد و درباره برخی از مباحث راه افتاده پیرامون جشنواره فجر صحبت کرد. صالحی‌امیری در بخشی از صحبت‌اهیش تاکید کرده که برنامه «هفت» خط تبلیغاتی برای تخریب جشنواره داشته و با اینکه او همه برنامه‌هایش را ندیده اما در همان چند قسمت متوجه شده که اصرار برنامه به سیاه‌نمایی در مسایل جشنواره است.

**وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در بخشی از صحبت‌هایش تاکید کرده نکته مهم در داوری‌ها این است کسی دخالتی نمی‌کند و کمیته‌ای برای اعمال نهایت دقت در داوری‌ها تشکیل شده است.

**در شب پایانی جشنواره حجت‌الله ایوبی مهمان برنامه هفت شد و روبروی بهروز افخمی نشست. در این برنامه ایوبی از روند برنامه هفت انتقاد کرده و گفت: با اینکه برنامه هفت را کامل ندیده‌ام اما در همان چند قسمت متوجه شده‌ام به جای نقد کلان به نقد مسائل ریز می‌پردازد. او همچنین درباره اینکه فیلم‌های امسال را تلخ توصیف می‌کنند، گفت: برخی می گویند فیلم ها تلخ بودند! فیلم تلخ یعنی چی؟ جشنواره و سینمای ایران در سال اخیر به دغدغه کشور، نظام و مقام معظم رهبری پاسخ مثبت داد. بنظرم باید به سینمای ما جایزه داد. در همین سال که می گویند فیلم ها تلخ بودند، فلم «فراری» و «تابستان تلخ» به چه زیبایی یه بحران و مسئله اجتماعی را امیدوارانه به تصویر کشیدند. این میزان فیلم دفاع مقدسی خوب داریم.

**رونمایی از کتاب قاب عکس سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر در آخرین شب جشنواره اتفاق افتاد، «قاب سی و پنجم» در واقع دومین کتاب عکس منتخب آثار سینمایی بعد از کتاب «بیست پنج سال عکاسی فیلم» میترا محاسنی است که درسال ۸۲ به چاپ رسید و به عنوان اتفاق ویژه فجر۳۵ می‌تواند راهگشای تولید و انتشار کتاب‌عکس منتخب فیلم‌های ایرانی در آینده جشنواره فیلم فجر باشد. کتاب «قاب سی وپنجم» به پیشنهاد کورش پیرو؛ دبیر بخش اقلام تبلیغی و با همراهی محمد حیدری؛ دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به چاپ رسیده است و در آن آثار هنرمندان عکاس فعال در حوزه سینما در ۱۶۰ صفحه، ۱۲۳ عکس صحنه و پشت صحنه از ۲۲ هنرمند عکاس در قطع بیاضی گردآوری شده است.

**در نشست خبری فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» به کارگردانی محمدرضا خردمندان، ساره بیات از بازیگران فیلم لب به اعتراض باز کرد و از اینکه در جشنواره کاندید نشده ابراز نارضایتی کرد. او در ادامه کارت دعوت جشن مراسم تقدیر از کاندیدهای جشنواره را ار کیفش در آورد و گفت اگر من جز کاندید‌ها نبودم، چرا کارت دعوت داشتم؟ در صورتیکه بر اساس اعلام روابط عمومی و گفته‌های حجت ‌الله ایوبی در برنامه هفت، علاوه بر نامزدهای بخش‌‌های مختلف، مهمانان دیگری هم دعوت شده بودند که الزاما از میان کاندید‌ها نبودند.

**در آخرین روز جشنواره پنج فیلم برتر آرای مردمی در روز نهم جشنواره به شرح زیر و بدون اولویت اعلام شدند: بدون تاریخ بدون امضا، بیست و یک روز بعد، ماجرای نیمروز، خوب بد جلف، آباجان.

**در یازدهمین روز جشنواره با اینکه شایعه کرده بودند افراد دیگری از نامزدی جشنواره انصراف می‌دهند، اما افرادی ون «دوران درخشنده، ابوالحسن داودی و رسول صدرعاملی نسبت به این روند اعتراض کردند و گفتند این عکس‌العمل‌ها اصلا درست نیست و وقتی کسانی وارد برنامه‌ای می‌شوند و فرم حضور را پر می‌کنند، یعنی قواعد آن را هم قبول دارند، قواعدی که شامل مسائل هیئت انتخاب و داوری نیز می‌شود.

**در سانس پایانی جشنواره انیمیشن «رهایی از بهشت» به کارگردانی علی نوری‌اسکویی در برج میلاد به نمایش درآمد که مورد استقبال حاضران نیز قرار گرفت.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.