دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
04:06 | | فجر 35

عیارسنجی جشنواره توسط برگزیدگان | اختتامیه ۴ ستاره شد

عیارسنجی جشنواره توسط برگزیدگان | اختتامیه ۴ ستاره شد

پس از اتمام آیین اختتامیه این جشنواره برخی از برگزیدگان دوره سی و پنجم داوری و روند برگزاری مراسم اختتامیه و همچنین روال برگزاری جشنواره امسال را مورد ارزیابی قرار دادند.
به گزارش ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، هومن بهمنش برنده سیمرغ بهترین فیلمبرداری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر درباره داوری‌های این دوره از جشنواره گفت: امسال سال بسیار سختی برای داوران جشنواره بود و تفاوتی که داشت این بود که تعداد فیلمهای متوسط زیاد بود و هیچ یک از فیلم‌هایی که وجود داشت پدیده عجیب غریبی نبود. فیلم‌ها نزدیک به هم بود و در این شرایط داوری‌ها سخت‌تر می‌شود. در این اوضاع نارضایتی‌ها بیشتر خواهد شد چون هر فیلمی خودش را مستحق جایزه می داند.
وی افزود: من ۴ ستاره از ۴ ستاره به جشنواره می دهم. طی ۴۸ ساعت گذشته به علت حاشیه‌هایی که اتفاق افتاده بود، تمرکز از دبیر و ستاد اجرایی گرفته شد. با تمام این حاشیه‌ها بسیار مراسم خوبی برگزار شد.
سهراب خسروی که سیمرغ بهترین فیلمبرداری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را از آن خود کرده است، در مورد داوری‌ها گفت: تعداد فیلم‌ها برای داوران تفاوت زیادی ندارد و به خصوص می‌توان یک سری از فیلم‌ها را در وهله اول چه از لحاظ کیفیت برتر و یا ضعیف بودن سوا کرد. ما یادمان نرود که امسال بخش فیلم اولی نداریم.
وی افزود: جایزه من بابت فیلمی است که کارگردان آن فیلم اولی بود و من با فیلم‌هایی که شرایط راحت‌تری داشتند و پول بیشتری برایشان هزینه شده و شرایط بهتری داشتند، داوری شدم.
خسروی ادامه داد: به دلیل جایزه گرفتن و هیجانی که دارم، ۴ ستاره به مراسم اختتامیه می دهم. امسال زمان اجرای برنامه به موقع بود و به خوبی برگزار شد. در طول جشنواره هم شاید نظم خاصی بودیم و فیلم ها سر موعد پخش می‌شدند.
کریستف رضاعی برنده سیمرغ بلورین بهترین موسیقی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر داوری جشنواره را کار سختی دانست و گفت: اگر ۳۳ فیلم داشتیم و تنها  دو  فیلم خوب وجود داشت، کار راحت‌تر بود، ولی وقتی ۱۰ فیلم خوب داریم قضاوت و انتخاب سخت می‌شود.
وی افزود: داوران جایگاه حساسی دارند و اعتراضات همیشه وجود داشته است. طبیعی است که جشنواره فجر یک جشنواره مهم برای سینماگران است و من خیلی خوشحالم از گرفتن این جایزه.
رضاعی ادامه داد: من فکر می‌کنم ۴ ستاره برازنده اختتامیه است. اختتامیه بسیار خوب و با ریتم درست برگزار شد و به انتها که رسید کاملا با جسارت برگزار شد و این نشانه یک اختتامیه خوب است و ذوق برگزارکننده را نشان می‌دهد.
علیرضا علویان برنده سیمرغ بلورین‌ صداگذاری جشنواره سی و پنجم فیلم فجر هم در مورد سختی کار داوران گفت: قطعا تعداد ۳۳ فیلم برای داوران کار و انتخاب را مشکل‌تر می‌کند و سختی و بی‌خوابی زیادی داشته‌اند‌.
وی در مورد افتتاحیه گفت: از دریافت جایزه خوشحالم و چه اختتامیه‌ای بهتر از اینکه بخواهم در آن سیمرغ بگیرم. من ۴ ستاره برای برگزاری خوب اختتامیه به برگزار کننده های آن می‌دهم.
پرویز آبنار که سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری جشنواره سی و پنجم فیلم فجر را دریافت کرد، در مورد داوری‌های جشنواره گفت: امسال و برای داوری‌ها دقت و تمرکز بیشتری لازم بود و افزایش تعداد فیلم‌ها مشکلات و اعتراصات را بیشتر کرد. هیچگاه و در هیچ جشنواره‌ای همه راضی نیستند و اعتراص دارند.
وی در مورد برگزاری اختتامیه و روند آن گفت: اختتامیه بسیار خوبی داشتیم و بسیار منظم و با اجرای خوبی برگزار شد. اجرای عالی و مانیتورینگ عالی داشتیم و من ۴ستاره به اختتامیه جشنواره برای برگزاری منظم و خوبشان می‌دهم.
محمد قاسمی برنده سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه بصری از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر درباره داوری های جشنواره گفت: معیارها برای انتخاب بهترین‌ها کاملا مشخص است و با تعداد فیلم‌ها نمی‌توان گفت که داوری‌ها سخت یا آسان می‌شود. اختلاف سلیقه همیشه و در تمام جشنواره‌ها وجود داشته و انتخاب و گرفتن جایزه به سلیقه داوران جشنواره باز می‌گردد. باید قبول کنیم که در کار هنری و سینما سلیقه حرف اول را می‌زند. در مورد سلیقه بسیار می‌توان صحبت کرد و  باید به سلیقه و انتخاب داوران احترام گذاشت.
وی در مورد  برگزای مراسم اختتامیه گفت: برایم ستاره دادن به مراسم مشکل است، اما نسبت به سال‌های گذشته بسیار بهتر برگزار شد. روند برگزاری جشنواره نیز نظم خوبی نسبت به دوره‌های گذشته داشت. نواقص همیشه و در هر کار اجرایی وجود دارد، اما باید قبول کنیم جشنواره روند رو به رشدی را در پیش گرفته است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.