جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
16:32 | | فجر 36

ایرج تقی‌پور: پوستر جشنواره امسال ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای دارد

ایرج تقی‌پور: پوستر جشنواره امسال ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای دارد

«ایرج تقی‌پور» در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر با اشاره به نکات برجسته پوستر دوره سی و ششم بیان کرد: به اعتقاد من، نکات مثبت و برجسته بسیاری در این پوستر نهفته است که جای تعجب دارد این‌همه نکات مثبت در پوستر دیده نشده  و از آن سو افرادی که خرده‌گیر هستند، تمام نظرات‌شان در فضای مجازی بازتاب پیدا کرده است!

تقی‌پور در ادامه افزود: واقعیت این است خلق پوستر جشنواره‌ای دو وجه دارد. در درجه اول به مهارت و توانایی کار گرافیست برمی‌گردد و از طرفی دیگر به سلیقه، مهارت و توانایی سفارش دهنده هم مربوط می‌شود. این پوستر با تأکید بر سیمرغ جشنواره و رعایت اصول گرافیکی جشنواره، از طراحی و اجرای صحیح و مناسبی برخوردار است.
این تهیه‌کننده سینما همچنین گفت: نکات فوق‌العاده‌ای در این پوستر به چشم می‌خورد. سیمرغ که نماد انسان کامل است در این پوستر استفاده شده که با دو بال عقل سرخ، عشق ارغوانی و سر سبزرنگ که نماد آب و خاک محسوب می‌شود، خود را به مقام فنا می‌رساند و به بی‌رنگی دست پیدا می‌کند.

او که تجربه سال‌ها فعالیت در امور تبلیغاتی و داوری بخش مواد تبلیغی جشنواره فیلم فجر را در کارنامه دارد، در پایان با اشاره به انتقادهای لحظه‌ای رایج در فضای مجازی گفت: برخی‌ها به کپی‌بودن این پوستر اشاره داشتند و اذعان کردند از نرم افزار فتوشاپ یا ادوب استفاده شده است… اگر این‌گونه باشد استفاده از خط و نقطه هم در آثار گرافیکی اشکال دارد زیرا میلیاردها آدم در آثار گرافیکی‌شان از خط و نقطه استفاده می‌کنند و اگر گرافیستی از دایره در کارش استفاده کند لابد باید او را محکوم کنیم!! من واقعا برای کسانی که اینگونه نقد نابه‌جا دارند و از دریچه منفی به آثار فرهنگی نگاه می‌کنند، متاسفم. افرادی که حرف جدی برای گفتن ندارند زمانی‌که مجال برای حرف زدن پیدا می‌کنند، می توانند هر چه به نظرشان می‌رسد را بدون تأمل بیان کنند و طرفداران‌شان بدون اینکه تحقیق یا پژوهشی داشته باشند، این حرف‌ها را تکرار کنند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.