شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
14:09 | | فجر 36

جلوه سینما با سیمرغ، نور و حرکت در پوستر فجر۳۶

جلوه سینما با سیمرغ، نور و حرکت در پوستر فجر۳۶

حمیدرضا بیدقی طراح پوستر سی‌وششمین جشنواره  فیلم فجر درباره طراحی پوستر این دوره جشنواره که روز گذشته رونمایی شد، در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، گفت: «با توجه به جلساتی که با مسئولان این دوره جشنواره در زمینه پوستر صورت گرفت، تصمیم برآن شد تا از سمبل سیمرغ در طراحی پوستر استفاده کنیم و با توجه به اتودهای زیادی که برای پوستر زده شد، بالاخره به اجماع فکری برای پوستر نهایی رسیدیم.»

بیدقی با اشاره به طرح اصلی پوستر جشنواره که نشان از جزء به کل رسیدن است، اظهار داشت: «اگر هنر ایران را همانند دریا فرض کنیم،  سینما یک موج از این دریا است. همچنین من از رنگ‌هایی که مفهوم و سمبل عشق، عقل و منطق هستند، استفاده کردم و نگاهی هم به رنگ‌های حاصل از تفکیک نور در منشور -که به نوعی الفبای سینما از آن است- داشتم. در عین حال از مفهوم نور و حرکت  که مرتبط با سینماست، بهره بردم.»

حمیدرضا بیدقی دانش آموخته‌ گرافیک از دانشگاه هنر و فوق لیسانس انیمیشن از دانشکده سینما تاتر دانشگاه هنر  است. او فعالیت گرافیک را از سال ۷۰ آغاز کرد و در زمینه تصویرسازی بیش از ۲۳۰ جلد کتاب را تصویرسازی کرده که تعداد ۴۶ ترجمه و تالیف از آنها در خارج از کشور منتشر شده است. صدها اثر گرافیکی (پوستر، نشانه و…) داشته و در جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی عناوین مختلف و معتبری کسب کرده و حدود بیست سال در زمینه تدریس گرافیک و تصویرسازی در دانشگاه‌های مختلف هنری کشور فعال بوده است.
او در دوره‌های مختلف با جشنواره‌ فیلم فجر همکاری داشته که از آن جمله می‌توان به طراحی و اجرای پوستر اصلی و پوسترهای فرعی جشنواره‌ بیست و هفتم، طراحی و اجرای تمامی پوسترهای جنبی جشنواره‌ سی و یکم، طراحی یک پوستر بخش جنبی و تندیس‌های بخش‌های مختلف دوره‌ سی و چهارم، طراحی گرافیکِ تمامی امور گرافیک جشنواره‌ سی و چهارم و سی و پنجم جشنواره‌ جهانی فجر اشاره کرد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.