پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
16:57 | | فجر 36

«افسر اسدی» از سیمرغ سال ۶۸ می‌گوید

«افسر اسدی» از سیمرغ سال ۶۸ می‌گوید

برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن هشتمین جشنواره فیلم فجر از اطمینانش به کسب این جایزه در سال ۶۸ گفت.

«افسر اسدی» بازیگر سینمای ایران در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، گفت: چند ماه قبل از برگزاری جشنواره، تقریبا این را می‌دانستم که جایزه بهترین بازیگر نقش دوم زن را دارم.

او درباره کسب این جایزه گفت: انتظار دریافت این جایزه را داشتم. هم حس خودم بود و هم حس عزیزان دست‌اندرکار فیلم «عبور از غبار» که در حین اجرا، کار مرا می‌دیدند. ۹۹ درصد اطمینان داشتم که این جایزه متعلق به من است.

«عبور از غبار» به کارگردانی پوران درخشنده و به تهیه‌کنندگی خانه فیلم ایران در سال ۶۸ ساخته شد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: معلمی با همسر و فرزندش در یکی از روستاهای حومه تهران ‌زندگی می کند. او به سختی موفق می‌شود خانه‌ای در بلندی تپه‌ای بسازد اما به زودی متوجه می‌شود که همسرش از بیماری کلیه رنج می‌برد و درشرف مرگ است. تمام اقدامات او، به دلیل وضع نامساعد مالی،‌ برای همسر بیمارش بی‌نتیجه می‌ماند تا این که مادر یکی از شاگردانش که به نظر می‌رسد دانش‌آموز بی‌انضباطی است بدون اطلاع معلم به بیمارستان می‌رود و یکی از کلیه‌هایش را به همسر معلم اهدا می‌کند.

زنده‌یاد خسرو شکیبایی، مهناز افضلی، افسر اسدی، هرمز هدایت، بهرام شاه محمدلو، زنده‌یاد مهری ودادیان، منوچهر آذری، زنده‌یاد فرهنگ مهرپرور، زنده‌یاد عطاءاله زاهد، زنده‌یاد  نعمت‌اله گرجی، رحمان باقریان، زنده‌یاد هوشنگ ملک‌آرا از بازیگران «عبور از غبار» بودند.

افسر اسدی در دوره هشتم با سایر نامزدهای این بخش (مهوش افشارپناه و گوهر خیراندیش برای فیلم زیر بام‌های شهر و فریماه فرجامی  و اکرم محمدی برای فیلم مادر) برای کسب این جایزه رقابت داشت.جایزه‌ای که آن سال‌ها سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن نام داشت و بعدها بهترین بازیگر زن نقش مکمل نام گرفت.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.