پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
19:26 | | فجر 36

رقابت ۲۲ فیلم در فجر یعنی توجه به کیفیت

رقابت ۲۲ فیلم در فجر یعنی توجه به کیفیت

روح‌الله حجازی معتقد است رقابت ۲۲ فیلم در جشنواره امسال وقتی درست است که معیار کیفی داشته باشیم و اگر به لحاظ کیفیت آثار قابل قبولی در جشنواره سی و ششم داشته باشیم، این را می‌توان ثمره مهم شرکت ۲۲ فیلم در بخش سودای سیمرغ دانست.
روح‌الله حجازی به ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: بدون شک کیفیت بهتر از کمیت است و هر چقدر آثار با کیفیت بیشتری در جشنواره حضور داشته باشند، بهتر از حضور تعداد زیاد آثار در جشنواره است.
حجازی با اشاره به این که کاش فیلم‌های اول کماکان در بخشی مجزا مورد ارزیابی قرار می‌گرفت، اظهار داشت: این قانون که ۲۲ فیلم در جشنواره به رقابت بپردازند، از سال‌های قبل نیز بوده و جزء آئین‌نامه جشنواره است اما در برخی سال‌ها، تعداد بیشتری فیلم در این بخش رقابت‌ داشتند و گاهی هم به ۲۳، ۲۴ فیلم در این بخش رسیدیم. 
او که ده سال پیش به عنوان یک فیلم‌اولی با فیلم «در میان ابرها» در جشنواره شرکت کرد و برنده سیمرغ شد، در ادامه گفت: اگر فیلم‌های اول به صورت جداگانه انتخاب و داوری می‌شد، قضیه متفاوت بود ولی با توجه به کیفیت آثار فیلمسازان جوان، اگر قرار است ۲۲ فیلم در یک بخش رقابت کنند، اجرای دقیق این تصمیم، وقتی درست است که جشنواره دغدغه کیفی داشته باشد و هر فیلمی را در جمع ۲۲ فیلم قرار ندهد. 
سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.