جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
18:20 | | فجر 36

تدبیر و ابتکار روابط عمومی، اولین حرکت شفاف و صریح جشنواره امسال بود

تدبیر و ابتکار روابط عمومی، اولین حرکت شفاف و صریح جشنواره امسال بود

یزدان عشیری کارشناس و مدیر روابط عمومی ادوار جشنواره فیلم فجر، گفت: ابتکار رودررویی هیأت انتخاب و اهالی رسانه، اولین حرکت شفاف و صریح جشنواره امسال بود. همچنین تدبیر وابتکار روابط عمومی جشنواره که توانست اسرار را حفظ کند، موجب شد آن سوپرایزی که توقع می‌رفت، اتفاق بیفتد.

یزدان عشیری، مدیر روابط عمومی موسسه سوره سینمای مهر در خصوص ابتکار سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در اعلام اسامی آثار راه یافته به جشنواره بلافاصله بعد از پایان جلسه هیأت انتخاب و حضور نماینده هیأت انتخاب جشنواره در جمع اهالی رسانه، به ستاد خبری این جشنواره گفت: به نظرم تجربه خوبی بود. فکر می‌کنم این موضوع تدبیر و تمهید خوبی بود که در جشنواره امسال دیده شد و جزو نقاط قوتی است که در همین گام اول، در بحث نظارت و ارزشیابی آثار و مدیریت فضای پیش‌روی جشنواره صورت گرفته است. 
مدیر روابط عمومی دوره سی‌ام و سی‌ویکم جشنواره فیلم فجر با اشاره به اینکه در این دوره یک نفر به  عنوان نماینده هیأت انتخاب، در کنار دبیر جشنواره پاسخگوی سوالات اهالی رسانه بود، عنوان کرد: من تاکنون ندیده و نشنیده‌ام که نماینده هیأت انتخاب جشنواره به این شکل چهره به چهره روبرو اهالی رسانه بنشیند. این که همراه دبیر جشنواره، با آنها گپ و گفت مستقیم داشته باشد، پیرامون شاخصه‌ها و انتخاب‌ها صحبت کند و از انتخاب‌های هیأت انتخاب دفاع کند… 
عشیری افزود: در برخی از دوره‌های جشنواره حتی اسامی اعضای هیأت انتخاب تا زمان برگزاری جشنواره اعلام نمی‌شد و گاه بعد از اعلام اسامی آثار بخش‌ها و زمان نمایش فیلم‌ها، برای برخی از فیلم‌ها حواشی زیادی به‌وجود می‌آمد و اعضای هیأت انتخاب به ناچار توضیحاتی می‌دادند. خوشبختانه امسال نوعی شفاف‌سازی در این زمینه به وجود آمد و این اقدام جزو نقاط قوت جشنواره تا این لحظه است که بر اساس آن، هیأت انتخاب و نماینده‌شان بی‌پروا و بسیار صریح و راحت مقابل اهالی رسانه نشستند و در ابتدای کار، همزمان با معرفی آثار توضیحاتی ارائه دادند که این اقدام، قابل تحسین است.
عشیری درباره لو نرفتن اسامی آثار سودای سیمرغ تا پیش از اعلام دبیر جشنواره و اعلام اسامی بلافاصله پس از پایان جلسه هیأت انتخاب نیز گفت: این موضوع تدبیر وابتکار آقای نجفی و تیم روابط عمومی است که توانسته‌اند اسرار را حفظ کنند. با توجه به گسترش و روزآمدی ابزارهای ارتباطی، در برخی دوره‌ها می‌دیدیم که همیشه در بدنه ستاد و روابط عمومی‌ها، نوعی نشتی وجود داشت، اما در این دو دوره، خوشبختانه اسامی فیلم‌های انتخاب شده مخفی ماند و آن سوپرایزی که توقع می‌رفت، اتفاق افتاد.
گفتنی است نشست خبری اعلام اسامی فیلم‌های راه یافته به سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، طبق وعده در دهم دی و یک ماه مانده به شروع جشنواره برگزار شد. در این نشست که با حضور «ابراهیم داروغه‌زاده»، دبیر این دوره از جشنواره برگزار شد، برای اولین بار «احمد امینی» یکی از اعضای هیأت انتخاب به نمایندگی از هیأت هفت‌نفره روبروی خبرنگاران و اهالی رسانه نشست و به پرسش‌ها درباره فیلم‌ها و نحوه انتخاب آثار پاسخ داد. در این نشست که سایر اعضای هیأت انتخاب- متشکل از محمود اربابی، مجید رضابالا، پوران درخشنده، سیدجمال ساداتیان، حسین کرمی و محمدهادی کریمی نیز در سالن حضور داشتند. محور سوالات خبرنگاران در خصوص انتخاب ۲۲ فیلم بلند، ۲ مستند و یک انیمیشن از میان ۶۷ فیلم دیده شده توسط هیأت انتخاب بود که احمد امینی در تکمیل صحبت‌های داروغه‌زاده نکاتی را یادآوری می‌کرد. این نخستین بار در تاریخ جشنواره است که روابط عمومی جشنواره فیلم فجر در یک ابتکار تازه و در فضایی دوستانه با حضور اعضای هیأت انتخاب و اهالی رسانه به اعلام اسامی فیلم‌ها پرداخت.
سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار خواهد شد. 
 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.