جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
19:59 | | فجر 36

مادری که دوست دارد فرزندش مارلون براندو شود!

مادری که دوست دارد فرزندش مارلون براندو شود!

«درناز حاجیها» کارگردان فیلم کوتاه «مارلون» یکی از ۴ فیلم کوتاه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر گفت: داستان این فیلم کوتاه درباره پسربچه ۱۰ ساله‌ای است که مادرش او را برای تست بازیگری آماده می‌کند. فیلم نشان می‌دهد مادر مارلون او را به دنیا آورده تا از طریق او به تمام آمال و آرزوهایی که خودش به آنها نرسیده، برسد. آرزوی «مارلون براندو» شدن…

«درناز حاجیها» کارگردان فیلم کوتاه «مارلون» یکی از ۴ فیلم کوتاه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر درباره اثرش به ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: داستان این فیلم کوتاه درباره پسربچه ۱۰ ساله‌ای است که مادرش او را برای تست بازیگری آماده می‌کند. فیلم نشان می‌دهد مادر مارلون او را به دنیا آورده تا از طریق او به تمام آمال و آرزوهایی که خودش به آنها نرسیده، برسد. از همان بدو تولد هم نامش را مارلون می‌گذارد و فرزندش را با عنوان کسی صدایش می‌زند که می‌خواهد در آینده به او تبدیل شود؛ «مارلون براندو». و این نوع خطاب از سوی آدم‌های مختلف ۲ یا ۳ بار در فیلم تکرار می‌شود. 
او درباره زاویه نگاه خود در این فیلم‌ کوتاه گفت: مخاطب وقتی با روایت فیلم همراه می‌شود، متوجه می‌شود که مارلون علاقه‌ای به بازیگری ندارد. روایت فیلم البته با محوریت مارلون جلو می‌رود و تنها بک‌گراند داستانی مادر، روایتی است که مارلون در فیلم از او می‌گوید. 
این فیلمساز با اشاره به ویژگی‌ها و شرایط ساخت فیلم «مارلون» می‌گوید: این فیلم کوتاه ۱۳ دقیقه‌ای به زبان انگلیسی و زیرنویس فارسی در لندن ساخته شده است. درباره شرایط تولید فیلم هم باید بگویم «مارلون» را همراه با دانشجوهای حاضر در لندن که هم‌کلاسی‌هایم بودند، با ۸۰ پوند معادل ۴۰۰ هزارتومان ساختم. 
حاجیها ۷ فیلم کوتاه ساخته که «مارلون» و «مرضیه» در جشنواره فیلم کوتاه تهران جایزه ویژه هیات داوران و فیلم کوتاه «مرضیه» جایزه بهترین فیلم و کارگردانی جشنواره شهر را دریافت کرده است. او درباره مشخصه‌ها و ژانر فیلم‌هایش ادامه می‎‌دهد: فکر می‌کنم در دو فیلم آخرم «مارلون» و «مرضیه» تفاوت‌های عمده‌ای وجود دارد. مثلا در «مارلون» از نماهای نزدیک و در «مرضیه» از نماهای باز استفاده شده است. اما جنس کارگردانی آنها یکی است. 
او با اشاره به مورد توجه قرار گرفتن فیلم «مارلون» معتقد است، برای فیلمساز توجه مخاطب بیرون از سالن که واقعا هیجان خالص است و واقعی بیان می‌شود، خوب است زیرا با نظرات مخاطبان متوجه خواهیم شد اثر تا چه اندازه مورد پسند آنان قرار گرفته تا در آثار بعدی آن موارد لحاظ شود. با توجه به قرار گرفتن فیلم «مارلون» در جشنواره‌های خوب ایرانی، مورد توجه هم مخاطب عام و هم مخاطب خاص قرار گرفته و امیدوارم در جشنواره فیلم فجر هم خوب دیده شود.
سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار می‌شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.