جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
11:49 | | فجر 36

همدلی و یکرنگی جشنواره سی و ششم به نمایش درآمد

همدلی و یکرنگی جشنواره سی و ششم به نمایش درآمد

سیدجمال ساداتیان عضو هیأت انتخاب سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به اعلام بلافاصله اسامی فیلم‌های انتخاب شده سودای سیمرغ در حضور خبرنگاران گفت: این موضوع حاکی از همدلی، یکرنگی و صمیمیت بین همه اعضای برگزار کننده جشنواره است.

سیدجمال ساداتیان، یکی از اعضای هیأت انتخاب سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در خصوص اعلام اسامی آثار راه یافته به جشنواره بلافاصله بعد از پایان جلسه هیأت انتخاب و حضور نماینده هیأت انتخاب جشنواره در جمع اهالی رسانه، به ستاد خبری جشنواره گفت: برگزارکنندگان جشنواره هر سال سعی می‌کنند با ارزیابی عملکرد سال‌های گذشته، نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را تقویت کنند. برای همین به این نتیجه رسیده‌اند که در نهایت ۲۲ فیلم در جشنواره به رقابت بپردازند و این حاصل تجربیات گذشته است.

وی در مورد حضور نماینده هیأت انتخاب در کنار دبیر جشنواره در روز اعلام اسامی فیلم‌های راه یافته به جشنواره و اعلام اسامی فیلم‌ها در حضور خبرنگاران، افزود: این موضوع حاکی از همدلی، یکرنگی و صمیمیت بین همه اعضای برگزار کننده جشنواره است و حضور احمد امینی به عنوان نماینده هیات انتخاب، موجب شد تا سوالات، در همان روز انتخاب نهایی، از سوی خبرنگاران مطرح شود.

این تهیه کننده در خصوص تدارک چنین جلسه‌ای برای پاسخگویی به اهالی رسانه عنوان کرد: وقتی تیمی عملکردی از خود بروز می‌دهد و درباره فیلم‌ها در جلسه هیأت انتخاب بحث و جدل می کند و نهایت به یک جمع بندی می‌رسد، باید پاسخگوی نظرات‌شان باشند. اگر چنین جلسه‌ای برگزار نمی‌شد و کسی از اعضای هیأت انتخاب در آن حضور نداشت که پاسخگو باشد، حتما سوالاتی در اذهان خبرنگاران باقی می‌ماند. البته دبیر جشنواره در انتخاب فیلم‌ها دخالتی نداشت و فقط ناظر بود.

ساداتیان ادامه داد: بالاخره هر کس در هر جایی که کار می‌کند، باید بر اساس دستورالعملی کار کند. هیأت انتخاب هم سعی کرد به آئین‌نامه جشنواره پایبند باشد و خروجی آن هم لیستی بود که در نهایت اعلام شد. در هر صورت نتیجه باز هم موجب دلخوری یک سری افراد خواهد شد ولی به نظر می‌رسد امسال این دلخوری‌ها در حداقل ممکن است. ظاهرا اصحاب هنر، منتقدان و اصحاب رسانه از لیستی که اعلام شد احساس رضایت دارند و گلایه‌های بسیار کمی وجود داشت.

وی در مورد تاثیری که تعداد کمتر فیلم‌ها روی برگزاری جشنواره می‌گذارد، اضافه کرد: بالاخره فیلم‌هایی که در جشنواره به نمایش درمی‌آید، عصاره سینمای ایران است. هر چه این تعداد فیلم کمتر شود قطعا فیلم‌ها با کیفیت بالاتری انتخاب خواهند شد. به نظرم شاید در ارزیابی نهایی، رقابت فشرده‌تری به‌وجود آید و باید ببینیم امسال که تعداد فیلم‌ها کمتر شده، عملکرد هیأت داوران و واکنش مردم و منتقدان نسبت به فیلم‌ها چگونه خواهد بود…

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار خواهد شد.

 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.