شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
11:30 | | فجر 36

گام‌نهادن در فضایی متفاوت با یک فیلم شهری

گام‌نهادن در فضایی متفاوت با یک فیلم شهری

«سهیل بیرقی» که با دومین فیلم‌ بلند سینمایی خود با نام «عرق سرد» در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، معتقد است این فیلم فضا، قصه و جهان متفاوتی نسبت به فیلم اولش (من) دارد.
«سهیل بیرقی» که با اولین فیلم‌اش «من» در سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر خوش درخشید، امسال با «عرق سرد» در جشنواره حضور دارد. بیرقی درباره این فیلم به ستاد خبری جشنواره فیلم فجر می‌گوید: قصه «عرق سرد» درباره دختر فوتبالیستی است که حق‌اش را تضییع می‌کنند و مانع از حضور او در فینال بازی‌های آسیایی می‌شوند. 
او با اشاره به این موضوع که فیلم «عرق سرد» با فیلم اولش کاملا متفاوت است و در ژانر و فضای دیگری ساخته شده، ادامه می‌دهد: ساده‌ترین، کم خطرترین و راحت‌ترین کار برای من ساخت ادامه فیلم اولم «من» بود که در همان حال و هوا فیلم دوم را بسازم. این تنها کاری بود که می‌شد انجام داد اما من این کار را نکردم بلکه آخرین و سخت‌ترین کار را انجام دادم؛ یعنی سراغ سوژه و فضایی رفتم که کاملا متفاوت با فضای فیلم «من» است. 
بیرقی می‌گوید: فیلم «عرق سرد» فضا، قصه و جهان دیگری دارد. کارگردانی این فیلم متفاوت است و جذابیت‌اش هم در همین است که نوع کارگردانی من در آن تغییر پیدا می‌کند. 
به گفته این فیلمساز «عرق سرد» یک فیلم شهری است ضمن آن که تمام لوکیشن‌های فیلم در تهران بوده است. 
سهیل بیرقی نویسنده و کارگردان، کامران حجازی مجری طرح و مدیر تولید، فرشاد محمدی مدیر فیلم‌برداری،مهدی صالح کرمانی صدابردار، ایمان امیدواری طراح چهره پردازی،  محمدرضا کشمیری دستیار اول کارگردان، سینا قویدل جلوه‌های ویژه کامپیوتری، عکاس  امیرحسین شجاعی و تهیه‌کننده مهدی داوری از عوامل اصلی هستند که در تولید این فیلم همکاری دارند.
باران کوثری، امیر جدیدی، لیلی رشیدی، هدی زین‌العابدین و سحردولتشاهی از بازیگران «عرق سرد» هستند.
سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.