پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
08:25 | | فجر 36

خاطره «حامد ثابت» از سیمرغی که ۲ ماه بعد به دستش رسید!

خاطره «حامد ثابت» از سیمرغی که ۲ ماه بعد به دستش رسید!

حامد ثابت آهنگساز سینما و برنده سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن از سی‌ و یکمین جشنواره فیلم فجر برای «برلین ۷-»  گفت: «من شب مراسم اختتامیه در باکو مشغول ساخت موسیقی فیلمی با یکی از ارکسترهای کشور آذربایجان بودم و…»
حامد ثابت آهنگساز سینما در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر با اشاره به سال ۹۱ و برگزیده شدنش به عنوان بهترین سازنده موسیقی متن فیلم‌های جشنواره سی و یکم فیلم فجر گفت: «من شب مراسم اختتامیه ایران نبودم و در باکو مشغول ساخت موسیقی فیلمی با یکی از ارکسترهای کشور آذربایجان بودم. به یاد دارم سیامک پورشریف تهیه کننده فیلم «برلین ۷-» به من زنگ زد و گفت کجا هستی؟ مگر نمی‌دانی کاندیدا شده‌ای؟ گفتم؛ ایران نیستم و نمی توانم در اختتامیه حضور داشته باشم؛ اگر اسم من را در مراسم برای دریافت سیمرغ صدا زدند، لطفا شما و آقای لوافی پور (کارگردان فیلم) به نمایندگی از من سیمرغ را دریافت کنید و از هیات داوران تشکر ویژه کنید.»
ثابت از شرایطی که آن شب تنها در باکو داشت، گفت: «آن شب تنها در خانه‌ای بزرگ و نسبتا سرد، در یکی از روستاهای باکو مشغول ساخت موسیقی فیلمی بودم. باد شدیدی زوزه کشان می‌وزید و صدای زوزه باد در تمام مدت روز و شب لحظه‌ای قطع نمی‌شد. از خانه تا اولین مغازه بیش از ۴۰ دقیقه پیاده راه بود.»
ثابت افزود: «کسی آن شب کنارم نبود که شادی‌ام را با او تقسیم کنم، دوستانم شادی من را ندیدند. ۲ ماه بعد به ایران برگشتم و برای اولین بار سیمرغ را در دستانم گرفتم که البته خیلی دیر بود و مزه‌اش را نچشیدم.»
او بیان داشت: «من فکر می‌کردم برای فیلم های «پرسه در مه» و یا «اینجا بدون من» سیمرغ را دریافت کنم که البته موسیقی فیلم «برلین ۷-» را هم به شدت دوست دارم. نمی‌دانم سیمرغی که آن سال دریافت کردم، حقم بوده است یا خیر اما باید به نظر داوران احترام گذاشت.»
ثابت افزود: «جشنواره فیلم فجر یک جشنواره بسیار مهم و بزرگ در کشورمان است و جایزه آن هم مهم و ارزشمند است. حتی کسانی که می‌گویند جشنواره و سیمرغ برایشان اهمیتی ندارد، باز هم نتایج جشنواره را دنبال می‌کنند.»
سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.