شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
07:23 | | فجر 36

چالش تشخیص هویت در «وقت ناهار»

چالش تشخیص هویت در «وقت ناهار»

«علیرضا قاسمی» که با فیلم کوتاه «وقت ناهار» در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، گفت: داستان این فیلم روایت‌گر دختری است که برای تشخیص هویت جسد مادرش به بیمارستان می‌رود تا او را شناسایی کند و این برای او ایجادکننده یک چالش است…

«علیرضا قاسمی» کارگردان فیلم کوتاه «وقت ناهار» یکی از ۴ فیلم کوتاه سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر، درباره این فیلم کوتاه به ستاد خبری جشنواره فیلم فجر می‌گوید: داستان فیلم «وقت ناهار» روایتگر دختری است که برای تشخیص هویت جسد مادرش به بیمارستان می‌رود تا جسد را شناسایی کند اما به لحاظ سنی به او اجازه ورود به سردخانه را نمی‌دهند. در واقع چالش فیلم، رفتن دختر به سردخانه است. 
این فیلمساز با اشاره به ساخت و تولید فیلم‌اش، ادامه می‌دهد: سال ۹۵ ساخت فیلم «وقت ناهار» را آغاز کردم که زمان فیلمبرداری ۴ روز طول کشید. با توجه به اینکه لوکیشن‌ها در بیمارستان بود، در تهران به بیشتر بیمارستان‌ها سر زدم اما به علت هزینه بالا، مجبور شدم در بیمارستان قائم کرج فیلمبرداری را شروع کنم و با حسن‌نظر و همکاری مسئولان این بیمارستان، بدون پرداخت هزینه‌ای کار را شروع کردیم. همچنین یک روز هم در سردخانه بیمارستان البرز فیلمبرداری داشتیم که به دلیل رایگان بودن، هزینه ساخت فیلم بسیار پایین آمد. فیلم ۱۵ دقیقه است و ۴ ماه پس تولید داشت.
قاسمی از اینکه فیلمش جزء ۴ فیلم برگزیده جشنواره فجر است، ابراز خوشحالی می‌کند و می‌گوید: تا دو ماه قبل مشخص نبود که امسال جشنواره فیلم فجر بخش فیلم کوتاه داشته باشد، به محض این‌ که رایزنی‌ها صورت گرفت، متوجه شدیم که فیلم کوتاه در جشنواره حضور دارد. فکر نمی‌کردم که «وقت ناهار» جزء ۴ فیلم کوتاه شود و از این بابت، بسیار خوشحال شدم که مورد پذیرش قرار گرفته است. زمانی که به من خبر پذیرفته شدن فیلم را دادند احساس دوگانه‌ای داشتم، کاش فیلم باقی دوستان هم در جشنواره نمایش داده می‌شد اما با حضور فیلمم در جشنواره مهمی همانند فجر، احساس خوشحالی و شعف دارم. امیدوارم که سال آینده از سینمای کوتاه فیلم‌های بیشتری انتخاب کنند. 
او با اشاره به جایزه گرفتن فیلم «وقت ناهار» بیان می‌کند: صادقانه بگویم خیلی به مسئله جایزه گرفتن، فکر نکردم زیرا مشغول ساخت فیلم کوتاه بعدی‌ام هستم تا آن را به سرانجام برسانم و در آرامش فیلمم را بسازم. همین که «وقت ناهار» در بهترین جشنواره کشور به نمایش درمی‌آید برایم بزرگترین پاداش است و به بالاتر از این فکر نمی‌کنم. 
عوامل فیلم «وقت نهار» عبارتند از تهیه کننده، نویسنده و کارگردان: علیرضا قاسمی، مدیر فیلمبرداری: محمد حدادی، مدیر تولید: داوود ماسوله، صدابردار: مهدی یگانه، طراح گریم: بابک کشن فلاح، تدوین: بهرام عمرانی، بازیگران: خورشید چراغی پور، رویا بختیاری، سیاوش چراغی پور، امیر تقدیری، پیمان نعیمی و احمد امینی.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.