پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
08:25 | | فجر 36

کابوس‌هایی که رخ می‌دهد…

کابوس‌هایی که رخ می‌دهد…

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، فیلم «حیوان» ساخته بهمن و بهرام ارک فیلمسازان جوان اهل تبریز که در جشنواره بین‌المللی فیلم کن جایزه سینه‌فونداسیون را دریافت کرد، در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درمی‌آید. برادران ارک از هنرجویان دوره اصلی پرورش سینماگر مدرسه ملی سینما هستند و فیلم کوتاه ۱۵ دقیقه‌ای «حیوان» را تحت آموزش و به تهیه‌کنندگی و حمایت مدرسه ملی سینما ساخته‌اند. بهمن ارک درباره فیلم کوتاه «حیوان» به ستاد خبری جشنواره فیلم فجر می‌گوید: داستان فیلم درباره شخصی است که قصد دارد از مرز رد شود، اما معلوم نیست که این مرز کجاست زیرا تمام اتفاقات در جهان بدون زمان و مکان رخ می‌دهد و به نوعی فضاهای فیلم در ذهن آن شخص و کابوس‌هایش سپری می‌شود. 
او درباره شرایط ساخت و تولید فیلمش بیان می‌کند: ما نزدیک به ۱۱ روز فیلمبرداری داشتیم و قسمت‌های زیادی از فیلم را در شهر تبریز و آینالو ساختیم. 
این فیلمساز با اشاره به حضور فیلم‌های کوتاه در جشنواره فیلم فجر می‌گوید: حضور فیلم کوتاه در جشنواره اتفاق خوب و مثبتی است. حتی اگر فیلم ما به جشنواره هم راه پیدا نمی‌کرد حضور فیلم کوتاه برای ما به تنهایی خوشحال کننده بود. امیدوارم فیلم «حیوان» در کنار ۳ فیلم دیگر، از سوی مخاطبان مورد توجه قرار بگیرد. اگر هم جایزه‌ای به فیلم تعلق بگیرد مسلما خوشحال می‌شوم زیرا این جایزه برای ما فیلمسازان جوان یک حمایت سازنده در زمینه فیلمسازی خواهد بود. 
عوامل ساخت فیلم «حیوان» عبارتند از: نویسنده، کارگردان، گریم و صحنه: بهمن و بهرام ارک، ماسک: مهسا فرشید، طراحی لباس: حسن ارک ، تدوین: علی مسلمی، جلوه‌های ویژه: روزبه شمشیری، آهنگساز: مهدی نادری، صدابردار: حسن سلمانی، فیلم‌بردار: علی ابپاک، دستیار کارگردان: امیر اطمینان و سمیرا حضرتی، مجری طرح: علی ایمانی و علی حاج بلندی، مدیر تولید: رسول ایران زاد، مدیر تدارکات: فرهاد دهوری، بازیگر: داود نور پور، مدیر صحنه: مهرداد گلکار، تهیه‌کننده: مدرسه ملی سینما.
 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.