یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
16:59 | | فجر 36

«فیلشاه» مخاطب‌اش را غافلگیر می‌کند

«فیلشاه» مخاطب‌اش را غافلگیر می‌کند

هادی محمدیان کارگردان انیمیشن «فیلشاه» با اشاره به این که جشنواره فیلم فجر ویترین مناسبی برای آثار انیمیشن است، گفت: امیدوارم همانند دهه‌های قبل که کودکان و نوجوانان به سینما می‌آمدند و شور و هیجان داشتند، این اتفاق برای تماشای «فیلشاه» بیفتد. این فیلم می‌تواند مخاطبان خود در سراسر کشور را غافلگیر کند.

هادی محمدیان کارگردان انیمیشن «فیلشاه» که در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، درباره شرایط تولید و ساخت این انیمیشن می‌گوید: «فیلشاه» ماحصل تلاش شبانه‌روزی ۲۶۰ نفر است که هم در بخش فنی و هم در بخش هنری از بهترین انیمیشن‌سازان ایران هستند. باید به صراحت بگویم که کسی نبوده به لحاظ کیفیت کارش در درجه بالا باشد و ما از او دعوت به کار نکرده باشیم. 
او گفت: داستان «فیلشاه» در جنگلی واقع در آفریقا رخ می‌دهد. رئیس گله فیل‌ها صاحب فرزندی می‌‌شود و همه از او انتظار دارند جانشین رئیس گله شود اما برخلاف تصور همه، «شادفیل» بسیار دست و پا چلفتی است و هیکل گنده‌اش همیشه سبب تخریب و خرابکاری می‌‌شود…
به گفته محمدی، برای ساخت و تولید «فیلشاه» از بهترین طراحان ایران استفاده شده است. با توجه به اینکه «فیلشاه» در بخش خصوصی ساخته شده و حیات‌اش کاملا وابسته به اکران است، تمام تلاش‌مان را کرده‌ایم تا با مخاطبان‌مان ارتباط  و تعامل برقرار کنیم. 
او ادامه می‌دهد: جشنواره فیلم فجر در واقع برای ما ویترینی است تا آثار انیمیشن را به نگاه منتقدان، سینماگران و رسانه‌ها برسانیم تا فضای خوبی برای فیلم‌های انیمیشن ایجاد شود. من هم امیدوارم همانند دهه‌های قبل که کودکان و نوجوانان به سینما می‌آمدند و شور و هیجان داشتند، این اتفاق هم برای تماشای «فیلشاه» بیفتد. مخصوصا کودکانی که در شهرستان‌ها زندگی می‌کنند سرگرمی سینمایی ندارند. به اعتقاد من، «فیلشاه» سورپرایز خوبی برای آنها خواهد بود زیرا می‌توانند در سینما در کنار پدر، مادر یا همکلاسی‌های‌شان، انیمیشن مخصوص رده سنی‌شان را ببینند و خاطره خوب و جذاب تماشای «فیلشاه» در ذهن‌شان نقش ببندد. 
محمدیان با اشاره به این موضوع که کودکان و نوجوانان ما به انیمیشن نیاز دارند، می‌گوید: هر مقدار کودکان ما از انیمیشن‌های خارجی لذت ببرند، باز هم لازم است آثار ایرانی را ببینند و با موضوعات بومی کشورشان آشنا شوند زیرا دیالوگ انیمیشن‌های خارجی کاملا متفاوت است و نمی‌توان با آن دیالوگ‌ها ارتباط برقرار کرد. تصور می‌کنم فضایی که «فیلشاه» برای کودکان کشورمان ایجاد خواهد کرد، جذاب است. 
سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار خواهد شد.

 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.