چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
11:33 | | فجر 36

سینماآزادی ارومیه میزبان جشنواره فجر ۳۶ شد

سینماآزادی ارومیه میزبان جشنواره فجر ۳۶ شد

رئیس اداره کل ارشاد استان آذربایجان غربی با اشاره به میزبانی سینماآزادی ارومیه در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، به ارائه جزئیاتی از برپایی جشنواره در این استان پرداخت.

محمدباقر کریمی رئیس اداره کل ارشاد استان آذربایجان غربی در گفت‌و‌گو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر درباره برگزاری سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در این استان گفت: بعد از اعلام برگزاری استانی این دوره جشنواره و اعلام آمادگی برای میزبانی از جشنواره، جلسه‌ای با مسئولان اجرایی استان آذربایجان غربی از جمله حوزه هنری استان، صداوسیمای مرکز استان، استانداری و سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری برگزار شد و درباره برگزاری جشنواره در این استان به تصمیمات اجرایی رسیدیم. بر این اساس، مقرر شد سینما آزادی ارومیه که اخیراً بازسازی شده و سیستم نمایش فیلم آن مدرن است، میزبان جشنواره باشد.
او ادامه داد: ما برای نمایش فیلم‌ها در سینما آزادی ارومیه، دو سانس در ساعت ۱۷ و ۱۹ در نظر گرفتیم و از ۱۲ بهمن ماه نمایش آثار منتخب جشنواره را آغاز می‌کنیم. همچنین سانس ویژه هم برای ساعت ۲۱ در نظر گرفته‌ایم که اگر استقبال بیش از حد از یک فیلم در هر روز صورت گرفت، این سانس هم به ظرفیت نمایش فیلم‌ها اضافه خواهد شد. 
به گفته رئیس اداره کل ارشاد استان آذربایجان غربی، در روز ۱۲ بهمن ماه ما مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در این استان با حضور استاندار، فرماندار ارومیه و سایر مقامات استانی برگزار خواهید شد. بعد از برگزاری مراسم افتتاحیه، در ساعت ۱۷ روز ۱۲ بهمن ماه گیشه سینما آزادی ارومیه فعال و نمایش فیلم‌ها از‌‌ همان روز آغاز خواهد شد.
او در ادامه به هماهنگی‌های اجرایی جهت مشارکت سازمان‌ها و نهادها، طراحی بصری میدانی و چاپ پوستر استانی اشاره کرد و گفت: ما آماده هستیم که جشنواره فیلم فجر را برای سومین بار در استان آذربایجان غربی برگزار کنیم.
کریمی با اشاره به ظرفیت جوانان علاقه‌مند به سینما در استان آذربایجان غربی تصریح کرد: ارومیه مردم با فرهنگی دارد. شما اگر به دهه ۶۰ نگاهی بیندازید، می‌بینید که بیشترین فیلم‌های الف که در کشور ساخته می‌شد، متعلق به شهرستان ارومیه بوده است. ما ۱۴ جشنواره بین‌المللی را در استان آذربایجان غربی برگزاری کرده‌ایم. این موضوع نشان‌دهنده آن است که جوانان و مردم ما کاملاً علاقه‌مند به فیلم و سینما هستند.
سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با دبیری ابراهیم داروغه‌زاده ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.