جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
09:53 | | فجر 36

رویکرد آسیب‌شناسانه در برخورد با ناملایمات اجتماعی

رویکرد آسیب‌شناسانه در برخورد با ناملایمات اجتماعی

نیما اقلیما درباره اولین فیلمش می گوید: «امیر» زاویه‌ای دیگر از ما، محیط و زمان است. در فیلم «امیر» به لحاظ مضمونی تلاش شده رویکرد تازه و آسیب‌شناسانه‌ای از کنش فردی در بطن ناملایمات اجتماعی موجود به‌ویژه در خانواده‌ها نشان داده شود.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، «امیر» اولین ساخته نیما اقلیما است که در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درمی‌آید. فیلمی اجتماعی که قرار است در رقابت با فیلم‌های دیگر در رقابت جشنواره امسال اکران شود. او درباره اولین فیلمش به ستاد خبری جشنواره می‌گوید: «امیر» زاویه‌ای دیگر از ما، محیط و زمان است. این کارگردان در ادامه درباره مضمون فیلمش می‌گوید: در فیلم «امیر» به لحاظ مضمونی تلاش شده رویکردی تازه و آسیب‌شناسانه از کنش فردی در بطن ناملایمات اجتماعی به ویژه در خانواده‌ها نشان داده شود. سعی من بر این است که «امیر» فیلمی شخصیت‌محور در بستر پیرنگ معمایی و خرده‌پیرنگ‌های روایت‌محور باشد. 
نیما اقلیما و فیلم «امیر» در جشنواره سی و ششم راه آسانی در پیش ندارند و باید با بسیاری از کارگردان‌های باتجربه و فیلم‌های‌شان به رقابت بپردازند. اقلیما درباره پیش‌بینی‌اش از حضور در این جشنواره می‌گوید: پیش‌بینی خاصی نمی‌توانم داشته باشم اما از حضور در این رویداد خوشحال هستم؛ قبل از هر چیزی من مخاطب کارهای همه این بزرگواران بوده‌ام و باعث افتخار من است که در کنار همه این عزیزان و کارهای‌شان، فیلم «امیر» هم دیده می‌شود.
در سال‌های گذشته استعدادهایی مانند محمدحسین مهدویان و سعید روستایی توانستند با فیلم‌هایشان شگفتی خلق کنند و به عنوان کارگردان‌های فیلم‌اولی، گوی سبقت را از باتجربه‌ترها بربایند. از اقلیما می‌پرسم آیا فکر می‌کند چنین اتفاقی برای «امیر» هم رخ خواهد داد؟ او می گوید: امیدوارم… در این فیلم تلاش زیادی شده تا علاوه بر نزدیکی به استانداردها، از خلاقیت‌های فردی و گروهی در کار استفاده کنیم تا بتوانیم کاری در خور شأن مخاطب‌ ارائه دهیم.
سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۶ به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار خواهد شد.

 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.