دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
20:18 | | فجر 36

مرضیه برومند: جشن سیمرغ و پروانه‌ها به همراهی آموزش و پرورش با سینمای کودک کمک می کند

مرضیه برومند: جشن سیمرغ و پروانه‌ها به همراهی آموزش و پرورش با سینمای کودک کمک می کند

کارگردان فیلم شهر موش ها ۲ با اشاره به لزوم حمایت آموزش و پرورش از سینمای کودک گفت: امیدوارم جشن سیمرغ و پروانه‌ها به همراهی آموزش وپرورش با سینمای کودک کمک بیشتری کند و رسانه‌ها نیز به این طرح بیشتر بپردازند. 
به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، مرضیه برومند با اشاره به اجرای طرح سیمرغ و پروانه ها اظهار کرد: باید ببینیم دانش آموزان چقدر در اجرای این طرح مشارکت می‌کنند.
این کارگردان سینمای کودک با بیان اینکه مهم این است آموزش و پرورش با سینمای کودک ارتباط خوبی برقرار کند عنوان کرد: 
با جشن سیمرغ و پروانه ها حداقل بچه‌ها از محیط خشک مدرسه به سینما آمده و شاد می شوند و شرکت در یک فعالیت اجتماعی را تجربه می کنند. 
کارگردان فیلم مدرسه موش ها با  بیان اینکه اثرگذاری جشن سیمرغ و پروانه ها ارتباط مستقیمی با حضور بچه ها در سینماها دارد گفت: در سال های اخیر خیلی تلاش کردیم آموزش پرورش را با سینمای کودک همراه کنیم و امیدوارم این اقدام به همراهی آموزش و پرورش با سینمای کودک کمک کند. 
برومند تصریح کرد: بهترین شرایط این است که برای کودک و نوجوان فیلم خوب ساخته شود و سینماگران درجه یک به سینمای کودک آمده و سینماگران درجه ۳ به بعد به سینمای کودک نیایند زیرا فیلم های این افراد فروش نمی رود و اکران نمی شود و با این احتساب می گویند سینمای کودکم نمی فروشد.
وی ادامه داد: اگر فیلم خوب ساخته شود و اگر مشکل نمایش فیلم برای دانش آموزان با هماهنگی با آموزش و پرورش حل شود می توان به این سینما امیدوارتر بود.  
این کارگردان سینمای کودک با تاکید بر لزوم تبلیغ برای طرح سیمرغ و پروانه ها در سطح شهرها و رسانه های گروهی یادآور شد: 
باید روی این طرح تبلیغات بیشتری می شد. باید در این زمینه صدا و سیما تبلیغ می کرد و معتقدم حتما به این طرح در تلویزیون بیشتر پرداخته شود و بچه ها به تماشای این فیلم ها دعوت شوند. 
قهرمانان کوچک، دنیای کیف ها، فیلشاه، دزد و پری ۲ وشکلاتی به مدت پنج روز از۱۴ تا ۱۸ بهمن ماه سالجاری در سالن های اصلی سینماهای مردمی جشنواره فیلم فجر در تهران شامل سینماهای: تماشا، کیان،راگا،ماندانا، استقلال، اریکه ایرانیان،مگامال ۱، جوان، چهارسو۱،فرهنگ۱، گراند سینما کوروش و سالن اصلی سینما آزادی و همچنین سینماهای منتخب نمایش دهنده فیلم های جشنواره در مراکز استان ها نمایش داده می شود.
جشن بزرگ سیمرغ و پروانه ها به همت  کارگروه تخصصی سینمای کودک بنیاد سینمایی فارابی و همکاری تشکل تازه تاسیس "مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان" که توسط جمعی از فعالان سینمای کودک شکل گرفته و همچنین مرکز مردم نهاد "سامانه اردویی مدارس" و نیزمشارکت ادارات کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های سراسر کشوربرگزار می شود.
مدارس استان تهران برای استفاده از این برنامه و انجام هماهنگی حضور دانش آموزان خود در سالن های سینما می بایست  از طریق شماره تلفن: ۷۵۲۵۹۰۰۰-۰۲۱ اقدام کنند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.