یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
01:09 | | فجر 36

معرفی مردمی عوامل مستند «زنانى با گوشواره‌هاى باروتى» در سینمافرهنگ| ضرورت شناخت میزان ارتباط مخاطب

معرفی مردمی عوامل مستند «زنانى با گوشواره‌هاى باروتى» در سینمافرهنگ| ضرورت شناخت میزان ارتباط مخاطب

فیلم مستند «زنانى با گوشواره‌های باروتى» در سومین روز از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با حضور رضا فرهمند (کارگردان) و مرتضى شعبانى (تهیه کننده) در سینما فرهنگ به اکران درآمد.

رضا فرهمند در مراسم معرفی مردمی فیلم اظهار داشت: از آنجا که فیلم مستند در ایران تا به‌حال از اکران مردمى برخوردار نبوده، مخاطب ایرانى به دلیل تقسیم توجه خود به جزئیات فیلم با زیرنویس، کمى به مشکل برمی‌خورد.

در ادامه رضا فرهمند در پاسخ به چرایى انتخاب نقش زن به عنوان یک ژورنالیست جنگ، توضیح داد: مهمترین نکته فیلم، اشاره به مبحث خانواده و زن است، زیرا چه در ایران و چه در خارج از ایران، هیچوقت به نقش و رویکرد زنان به خصوص در شرایط جنگ با داعش اشاره نشده است و نکته جالب ماجرا، اظهارنظر بخشى از زنانی‌ است که عراقی نیستند و از خارج از کشور به عراق آمده‌اند.

این کارگردان به بى‌طرفى و پرهیز فیلم از جبهه‌گیرى در برخورد با معضل داعش خاطرنشان کرد: میزان آزادانه بودن فیلم به قدرى زیاد بود که هیچ ممیزى بین آن دسته از زنانى که در شرایط سخت زندگى با داعشى‌ها قرار داشتند، با زنانى که می‌گفتند ما دوست داریم داعش دوباره برگردد، وجود نداشته است.

در پایان فرهمند از دیدن فیلم خود در جمع مردم ابراز خشنودى کرد و گفت: به این دلیل که ممکن است فیلم ما برای اکران عمومی در یک گروه سینمایی به نمایش درآید، پى بردن چگونگی ارتباط مخاطب با فیلم یک نیاز ضروری است.

 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.