یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
15:08 | | فجر 36

استقبال از سیمرغ و پروانه ها در سراسر کشورو درخواست تمدید طرح

استقبال از سیمرغ و پروانه ها در سراسر کشورو درخواست تمدید طرح

جشن سیمرغ و پروانه ها با حضور پرشور دانش آموزان در استان های سراسر کشور در حال برگزاری است. 
به گزارش روابط عمومی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، جشن سیمرغ و پروانه ها در استان های سراسر کشور با اقبال خوبی از سوی دانش آموزان روبرو شده و بسیاری از استان ها به دلیل بهره مندی هرچه بیشتر دانش آموزان درخواست تمدید طرح را دارند.
همچنین استان هایی کم بهره از امکانات نیز این روزها به استقبال جشن سیمرغ و پروانه ها رفتند. 
جشن سیمرغ و پروانه ها تاکنون در سینماهایی همچون سینما قدس و فجر اردبیل،کاپری گرگان،اصفهان، همدان، سینما شیدا سنندج، 
سینما شهید آوینی بوشهر،ساویز رجایی شهر، مازندران، اکسین اهواز، سینمال گلشن خراسان شمالی،  نخل خرمشهر، کرمانشاه،
لرستان، اروند اهواز، زاهدان با استقبال بسیار زیادی همراه بوده است. 
حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی درباره استقبال دانش آموزان از ۵ فیلم کودک در جشن سیمرغ و پروانه ها توضیح داد: استقبال خوب بچه ها از فیلم های کودک و نوجوان نشان از ظرفیت های بسیار گسترده استقبال از آثار سینمایی کودک و نوجوان در سراسر کشور دارد. 
وی یادآور شد: امیدوارم جشن سیمرغ و جشنواره ها بتواند آغازی بر اکران هرچه بهتر فیلم های سینمایی کودک و نوجوان باشد و این حجم استقبال از این آثار نشان از ظرفیت فرهنگی و اقتصادی تولید و نمایش فیلم های کودک دارد. 
قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی اظهار امیدواری کرد جشن سیمرغ و پروانه ها و در ادامه تولید فیلم های جذاب و اثرگذار برای کودک و نوجوان به افزایش سرمایه گذاری در سینمای کودک و نوجوان منجر شود. 
جشن بزرگ سیمرغ و پروانه ها به همت  کارگروه تخصصی سینمای کودک بنیاد سینمایی فارابی و همکاری تشکل تازه تاسیس "مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان" که توسط جمعی از فعالان سینمای کودک شکل گرفته و همچنین مرکز مردم نهاد "سامانه اردویی مدارس" و نیزمشارکت ادارات کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های سراسر کشور در حال برگزاری است.
قهرمانان کوچک، دنیای کیف ها، فیلشاه، دزد و پری ۲ وشکلاتی به مدت پنج روز از۱۴ تا ۱۸ بهمن ماه سالجاری در سالن های اصلی سینماهای مردمی جشنواره فیلم فجر در تهران شامل سینماهای: تماشا، کیان،راگا،ماندانا، استقلال، اریکه ایرانیان،مگامال ۱، جوان، چهارسو۱،فرهنگ۱، گراند سینما کوروش و سالن اصلی سینما آزادی و همچنین سینماهای منتخب نمایش دهنده فیلم های جشنواره در مراکز استان ها نمایش داده می شود.
مدارس استان تهران برای استفاده از این برنامه و انجام هماهنگی حضور دانش آموزان خود در سالن های سینما می بایست  از طریق شماره تلفن: ۷۵۲۵۹۰۰۰-۰۲۱ اقدام کنند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.