جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
18:51 | | فجر 36

فجر۳۶؛ اتفاقی خوب برای سینمای کودک

فجر۳۶؛ اتفاقی خوب برای سینمای کودک

کارگردان انیمیشن دنیای کیف‌ها گفت: برپایی جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» و نمایش آثار کودک همگام با فیلم‌های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر اتفاقی خوب برای سینمای کودک است.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، حمید نخعی یادآور شد: خوشحالم که امسال در جشنواره فجر اتفاقات خوبی در حوزه سینمای کودک افتاده است.
وی افزود:  به خاطر ابتکار برپایی جشن سیمرغ و پروانه‌ها از بنیاد سینمایی فارابی تشکر می‌کنم.
این کارگردان انیمیشن تاکید کرد: در فارابی دلسوزانی هستند که به این نتیجه رسیده‌اند که باید فکری به حال سینمای کودک بکنند. آنها با اجرای طرح سیمرغ و پروانه‌ها باعث بالابردن انگیزه ما برای ساخت پروژه‌های بعدی بوده‌اند کما اینکه ما کار بعدی‌مان را آغاز کرده‌ایم و از این جهت از بنیاد فارابی بسیار تشکر می‌کنم.
نخعی عنوان کرد: ۱۷ سال است که در زمینه انیمیشین فعالیت می کنم و روش ما انیمیشن ۳ بعدی است.
وی گفت: ایده انیمیشن  دنیای کیف ها  از مدت‌ها قبل در ذهن من بود و از زوایای مختلف آن را بررسی می کردم و ارتباط بین کودک و اشیا اطراف آن موضوع جالبی بود.
این انیماتور ادامه داد: ساخت این انیمیشین ۳۰ ماه به طول انجامید که این مدت برای ساخت یک فیلم زمان زیادی است و در دنیا، ساخت انیمیشن از ۱۸ ماه تا ۲ سال زمان می برد.
وی ادامه داد: این کاراولین کاری بود که در حوزه بین الملل انجام میدادیم و در همه مراحل وسواس به خرج دادیم، مخصوصا دوبله آن که به زبان انگلیسی بود .
نخعی گفت: بعد از انجام دوبله و حتی ساخت موسیقی فیلم برای ساخت انیمیشن به زبان انگلیسی به این نتیجه رسیدیم که نسخه فارسی آن را بسازیم پس همه مراحل را دوباره انجام دادیم.
وی ادامه داد: فروش انیمیشن در حوزه بین الملل قد و قواره اش به مراتب بزرگتر از فروش آن در ایران است. ما دمو کار را به کن بردیم و در آنجا توانستیم پخش کننده هایی را برای تولید کار پیدا کنیم.
جشن بزرگ سیمرغ و پروانه ها به همت  کارگروه تخصصی سینمای کودک بنیاد سینمایی فارابی و همکاری تشکل تازه تاسیس "مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان" که توسط جمعی از فعالان سینمای کودک شکل گرفته و همچنین مرکز مردم نهاد "سامانه اردویی مدارس" و نیزمشارکت ادارات کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های سراسر کشور در حال برگزاری است.
قهرمانان کوچک، دنیای کیف ها، فیلشاه، دزد و پری ۲ وشکلاتی به مدت پنج روز از۱۴ تا ۱۸ بهمن ماه سالجاری در سالن های اصلی سینماهای مردمی جشنواره فیلم فجر در تهران شامل سینماهای: تماشا، کیان،راگا،ماندانا، استقلال، اریکه ایرانیان،مگامال ۱، جوان، چهارسو۱،فرهنگ۱، گراند سینما کوروش و سالن اصلی سینما آزادی و همچنین سینماهای منتخب نمایش دهنده فیلم های جشنواره در مراکز استان ها نمایش داده می شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.