یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
16:39 | | فجر 36

افزایش ضریب اشغال سالن‌های مردمی در فجر۳۶

افزایش ضریب اشغال سالن‌های مردمی در فجر۳۶
محمدرضا فرجی با اشاره به افزایش ضریب اشغالی سالن‌های مردمی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به تشریح جزئیات اکران فیلم‌ها و سانس‌های فوق‌العاده این دوره جشنواره پرداخت.
محمدرضا فرجی مدیر امور سینماهای جشنواره در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، درباره ضریب اشغال سالن‌های سینما در جشنواره امسال اظهار کرد: با توجه به آمارهای رسیده، سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر با ۲۱ سالن و ۱۲۸هزار و صد و بیست نفر تا تاریخ ۱۷ بهمن‌ماه در اختیار مخاطبان برای تماشای فیلم‌های جشنواره بود یعنی ۵۱ درصد ضریب اشغال مخاطبان را در جشنواره فیلم فجر داشته است اما جشنواره امسال که با داشتن ۱۶ سالن نمایش ۱۲۹هزار و ۳۸۲ نفر و ضریب اشغال ۷۲ درصد در اختیار داشته است که با توضیحات اشاره شده، این موضوع رخدادی قابل توجه و جالب است.
او در ادامه به استقبال مخاطبان و علاقه‌مندان سینمایی به سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و معتقد است: این به این معنا خواهد بود فیلم‌های جشنواره‌ فیلم فجر براساس برنامه‌ریزی درست و حساب شده، قطعا مورد توجه مخاطبان سینما قرار خواهد گرفت.
فرجی گفت: در جشنواره امسال، تا تاریخ ۱۷بهمن‌ماه ۹۶، شصت‌وهفت بار فیلم‌ها در سالن‌های مختلف جشنواره فیلم فجر موفق به اکران فوق‌العاده شده‌اند که این نیز به نوبه خود یک اتفاق قابل توجه است.
مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر ادامه داد: از اولین روز آغاز جشنواره « 12 بهمن‌ماه» بیشتر سالن‌های سینما به دلیل استقبال مخاطبان خود اقدام به سانس فوق‌العاده کردند و همچنین در طول سانس‌های روزانه خود چه افرادی که بلیت را خریداری کردند و چه از طریق گیشه اقدام به خرید بلیت نمودند، با ظرفیت بالای ۷۰درصد در طول روز و سانس مواجه شدیم. البته نکته قابل توجه در این زمینه این است که در سال گذشته فیلم‌هایی که به سانس فوق‌العاده رسیدند بسیار کم بود اما امسال هفت یا هشت فیلم به سانس فوق‌العاده رسید ضمن این که باید به تنوع مضمونی فیلم‌ها اشاره کنیم و این که فیلم‌هایی با مضامین اجتماعی، دفاع مقدس و کمدی مورد استقبال مخاطبان گرفت و به سانس فوق‌العاده رسید که این امر برای بار اول رخ داده است. 
 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.