جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
16:26 | | فجر 37

جزئیاتی از ۱۰ فیلم اول راه یافته به سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

جزئیاتی از ۱۰ فیلم اول راه یافته به سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

جزئیاتی از ۱۰ فیلم اول راه یافته به بخش نگاه نو سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر، در بین اسامی فیلم های بخش نگاه نو که به تجربه اول فیلم بلند کارگردانان با پروانه ساخت سینمایی اختصاص دارد، آثاری از پولاد کیمیایی، هادی نادری، علی میرزایی و میلاد صدرعاملی دیده می شود.

اسامی فیلم‌های بخش نگاه نو، عوامل فیلم و خلاصه ای از داستان فیلم در ادامه آمده است؛

پالتو شتری

«پالتو شتری» که نخستین فیلم سینمایی مهدی علی میرزایی است و تهیه کنندگی آن را مجید شیخ انصاری برعهده دارد، قصه رقابت و رفاقت است.

اسامی بازیگران و خلاصه داستان:

بازیگران: سام درخشانی، لیندا کیانی، بهاره کیان‌افشار، بانیپال شومن، پریوش نظریه، علیرضا مهران، طوفان مهردادیان، علیرضا شیخ انصاری، شاهرخ فروتنیان و افسانه چهره‌آزاد/ داستان: ماجرایی جذاب درباره پیچیدگی‌های رقابت و رفاقت…

جان‌دار

حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری نخستین فیلم سینمایی خود را به صورت مشترک به تهیه‌کنندگی کامران مجیدی ساخته‌اند. فیلمنامه این اثر نوشته امیری دوماری، پورامیری و محمد داوودی است.

اسامی بازیگران و خلاصه داستان:

بازیگران: حامد بهداد، جواد عزتی، فاطمه معتمدآریا، باران کوثری/ داستان: به خدا اگه یه‌بار دیگه بپرسید شام چیه همین وسط خودم‌و دار می‌زنم.

حمال طلا

تورج اصلانی فیلمبردار باسابقه سینما «حمال طلا» را به عنوان اولین فیلم خود کارگردانی کرده و منصور سهراب‌پور تهیه‌کننده فیلم او است. فیلمنامه «حمال طلا» را تورج اصلانی و هادی نادری نوشته‌اند.

اسامی بازیگران و خلاصه داستان:

بازیگران: لطف‌الله سیفی، پیام احمدی نیا، ژاله صامتی، امید روحانی، سعید آقاخانی، علیرضا مهران

داستان: رضا حمال طلاست و شغلش رساندن طلا و جواهرات از کارگاه به مغازه است. یک روز از او دزدی می‌شود و…

دیدن این فیلم جرم است!

رضا زهتاب‌چیان «دیدن این فیلم جرم است!» را به تهیه‌کنندگی محمد حمزه‌زاده ساخته است. او خود فیلمنامه نخستین اثرش را نوشته است.

اسامی بازیگران و خلاصه داستان:

بازیگران: لیندا کیانی، امید آقایی، حسین پاکدل، حمیدرضا پگاه/ داستان: فقط یک فیلم پنج دقیقه‌ای می‌خواستم تا بعدا بتونم از زنم و دخترم دفاع کنم ولی امونم ندادند… صدای آژیراشون داره نزدیک می‌شه… الان مثل مور و ملخ می‌ریزن اینجا…

روزهای نارنجی

نویسنده فیلمنامه «روزهای نارنجی» آرش لاهوتی و جمیله داروشفایی است و لاهوتی فیلم اول خود را به تهیه‌کنندگی علیرضا قاسم‌خان ساخته است.

اسامی بازیگران و خلاصه داستان:

بازیگران: هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی/ داستان: این فیلم روایت زندگی پر فراز و نشیب آبان، زنی میانسال است که واسطه استخدام کارگران زن فصلی برای کار در باغ‌های مرکبات شمال کشور شناخته می‌شود…

زهرمار

سیدجواد رضویان با «زهرمار» به سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر آمده است و جواد نوروزبیگی اولین ساخته سینمایی او را تهیه کرده. فیلمنامه این اثر را پیمان عباسی نوشته است.

اسامی بازیگران و خلاصه داستان:

بازیگران: سیامک انصاری، شبنم مقدمی، شقایق فراهانی، حسین محب اهری/ داستان: رضا، دفتردار میان‌سالی که به تازگی به تهران نقل مکان کرده است، رهی، همکلاسی سال‌های دور خود را می‌بیند که هنوز از او کینه به دل دارد، در شرایطی که رضا تلاش می‌کند از او دلجویی کند، رهی دسیسه‌ای طراحی و رضا را در گرفتاری بزرگی اسیر می‌کند. رضا برای حل این مشکل بزرگ مجبور می‌شود چند ساعتی با زنی دردکشیده و درمانده به اسم ساغر در یک سفر درون‌شهری برای پیدا کردن رهی همراه شود که این همراهی بستر حوادثی غیر قابل پیش‌بینی است که عل‌رغم همه تلخی‌ها…

سونامی

میلاد صدرعاملی «سونامی» را براساس نوشته خود و محمدرضا صدرعاملی کارگردانی کرده و علیرضا سرتیپی تهیه‌کننده اثر اوست.

اسامی بازیگران و خلاصه داستان:

بازیگران: بهرام رادان، مهرداد صدیقیان، علیرضا شجاع‌نوری، رعنا آزادی‌ور/ داستان: در آخرین اردوی تیم ملی تکواندو سه تن از بهترین بازیکنان تیم در دانمارک پناهنده شده و به ایران بازنگشتند. این فرصتی است که خسروی، سرمربی قدیمی و کهنه‌کار بعد از سال‌ها بازگردد و کار نیمه‌تمامش را به پایان برساند. دشوارترین انتخاب او اما بین بهداد مقیمی نفر اول دنیا و تنها بازمانده تیم مرتضی نژادی، شاگرد قدیمی‌اش است….

مسخره‌باز

همایون غنی‌زاده «مسخره‌باز» را به تهیه‌کنندگی علی مصفا مقابل دوربین برده است.

اسامی بازیگران و خلاصه داستان:

بازیگران: علی نصیریان، هدیه تهرانی، رضا کیانیان، بابک حمیدیان/ داستان: در پرورشگاه صدام می‌کردند مسخره‌باز. اما من مشت محکمی حواله صورت یکی‌شان کردم تا داستان را شروع کنم…

معکوس

پولاد کیمیایی اولین فیلم سینمایی خود را بر اساس فیلمنامه‌ای نوشته خود و به تهیه‌کنندگی مسعود کیمیایی به نام «معکوس» ساخته است.

اسامی بازیگران و خلاصه داستان:

بازیگران: بابک حمیدیان، اکبر زنجانپور، شهرام حقیقت‌دوست، لیلا زارع/ داستان: فرزندان دو دوست قدیمی قبل از انقلاب که یکی فعال سیاسی و دیگری مکانیک است، وارد مسابقات زیرزمینی اتومبیل‌رانی می‌شوند….

یلدا

مسعود بخشی در مقام کارگردان و علی مصفا به عنوان تهیه‌کننده «یلدا» را ساخته و به جشنواره فیلم فجر ارائه کرده‌اند.

اسامی بازیگران و خلاصه داستان:

بازیگران: فرشته صدر عرفایی، بهناز جعفری، بابک کریمی، صدف عسگری/ داستان: مریم کمیجانی زن جوانی که به دلیل قتل شوهرش ناصر ضیا، به مرگ محکوم شده است در شب یلدا به استودیو برنامه تلویزیونی پربیننده لذت عف آورده می‌شود تا توسط تنها فرزند مقتول، مونا ضیا بخشیده شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.