یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
18:10 | | فجر 37

معرفی فیلم های بخش نگاه نو /معکوس

معرفی فیلم های بخش نگاه نو  /معکوس

پولاد کیمیایی دومین کارگردان بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر است که مانند میلاد صدرعاملی، نامش با نام پدرش گره خورده است. او سینما را با بازی در فیلم‌های پدرش مسعود کیمیایی شروع کرد اما بعدها سعی کرد که در فیلم‌های کارگردانان دیگر هم بازی کند که فقط زیر سایه پدر نباشد. چندسالی می شود که کیمیایی کوچک، در تدارک ساخت فیلم «معکوس» است. او در نهایت اولین فیلمش را با حضور مسعود کیمیایی به عنوان حامی و تهیه‌کننده ساخته است.

فیلمنامه فیلم را خود پولاد کیمیایی نوشته و داستان پسری به نام سالار است که به همراه دوستش تعمیرگاهی سیار دارد و ماشین‌های قدیمی را تعمیر می‌کند. آنها در مسابقات زیرزمینی اتومبیلرانی هم شرکت می‌کنند. سالار مشکلات شخصی زیادی هم دارد و سوال‌های زیادی در ذهنش است تا اینکه پس از سال‌ها پدرش پیدا می‌شود. پدر، آدرسی می‌دهد و از پسر می‌خواهد که به آن آدرس بیاید. در فیلم پولاد کیمیایی که مضمون اجتماعی دارد و در تهران فیلمبرداری شده، اکبر زنجانپور، بابک حمیدیان و اکبر معززی حضور دارند.

معکوس

تهیه کننده: مسعود کیمیایی

کارگردان: پولاد کیمیایی/ ۱۳۵۹/ تهران

بازیگران: بابک حمیدیان، اکبر زنجانپور، شهرام حقیقت‌دوست، لیلا زارع

خلاصه داستان: فرزندان دو دوست قدیمی قبل از انقلاب که یکی فعال سیاسی و دیگری مکانیک است، وارد مسابقات زیرزمینی اتومبیل‌رانی می‌شوند….

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.