دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
18:13 | | فجر 37

معرفی فیلم های بخش نگاه نو /یلدا

معرفی فیلم های بخش نگاه نو /یلدا

علی مصفا به جز «مسخره باز» غنی زاده، «یلدا» فیلمی که مسعود بخشی کارگردانی آن را عهده دار است را تهیه کنندگی کرده است. مسعود بخشی چند سال پیش فیلمی ساخت به عنوان «یک خانواده محترم» که در جشنواره کن هم با آن حضور پیدا کرد. فیلم مجوز ویدیویی داشت ولی توقیف شد. بهمین خاطر «یلدا» به عنوان اولین اثر سینمایی مجوز دار مسعود بخشی در بخش فیلم اولی های جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

مشهورترین اثر مسعود بخشی تا به امروز مستند طنز «تهران انار ندارد» است که نیمه دهه ۸۰ ساخته شد. بخشی، فیلمسازی را با ساختن فیلم‌های کوتاه شروع کرد. قهرمان این فیلم دو زن هستند و موضوعش هم درباره عفو و گذشت است. زن جوانی که به دلیل قتل شوهرش ناصر ضیا، به مرگ محکوم شده و در شب یلدا به استودیو برنامه تلویزیونی پربیننده «لذت عفو» آورده می‌شود تا توسط تنها فرزند مقتول، مونا ضیا بخشیده شود. فرشته صدرعرفایی، بهناز جعفری و بابک کریمی بازیگران فیلم هستند.

تهیه کننده: علی مصفا

کارگردان: مسعود بخشی

بازیگران: فرشته صدر عرفایی، بهناز جعفری، بابک کریمی، صدف عسگری

خلاصه داستان: مریم کمیجانی زن جوانی که به دلیل قتل شوهرش ناصر ضیا، به مرگ محکوم شده است در شب یلدا به استودیو برنامه تلویزیونی پربیننده لذت عف آورده می‌شود تا توسط تنها فرزند مقتول، مونا ضیا بخشیده شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.