چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
01:20 | | فجر 37

تعطیلی دو روزه جشنواره فیلم فجر در ایام فاطمیه

تعطیلی دو روزه جشنواره فیلم فجر در ایام فاطمیه

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۰ تا ۲۲ بهمن برگزار می‌شود. این جشنواره به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) به مدت ۲ روز تعطیل خواهد بود.

ابراهیم داروغه‌زاده در نخستین مصاحبه خود پس از معرفی به عنوان دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، از آغاز زودتر از موعد این جشنواره خبر داده بود و گفته بود: به دلیل مصادف شدن با ایام فاطمیه(س)، جشنواره امسال احتمالاً چند روز زودتر از دهه فجر یعنی از هشتم یا دهم بهمن ماه شروع شود و ۱۸ بهمن به کار خود خاتمه دهد. 

اما تاریخ قطعی برگزاری جشنواره سی و هفتم فیلم فجر روزهای ۱۰ تا ۲۲ بهمن تعیین شد. مسعود نجفی مدیر روابط عمومی جشنواره درباره تداخل برگزاری جشنواره با ایام فاطمیه(س) به فارس گفت: به همین مناسبت، جشنواره روزهای ۱۹ و ۲۰ بهمن تعطیل خواهد بود.

شنبه ۲۰ بهمن، سالروز شهات حضرت فاطمه(س) و همزمان با ایام فاطمیه دوم است.

منابع روایی، شهادت حضرت فاطمه(س) را ۷۵ روز یا ۹۵ روز بعد از رحلت پیامبر(ص) بیان کرده‌‌اند. رحلت آن حضرت در ۲۸ صفر است. (ماه  قمری ممکن است ۲۹ روز یا ۳۰ روز بوده باشد)
بنا به روایت ۷۵ روز، روزهای سیزدهم تا پانزدهم جمادی الاول (۳۰ دی تا ۲ اسفند) ایام فاطمیه اول است و بنا به روایت ۹۵ روز، ایام فاطمیه دوم روزهای سوم تا پنجم جمادی‌الثانی (۲۰ تا ۲۲ بهمن) خواهد بود.

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۰ تا ۲۲ بهمن ماه همزمان با گرامیداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری فارس

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.