شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
20:42 | | فجر 37

پولاد کیمیایی: «معکوس» را برای ادای دین به سینما و پدرم ساختم/ توقع مردم از من بالا است

پولاد کیمیایی: «معکوس» را برای ادای دین به سینما و پدرم ساختم/ توقع مردم از من بالا است

کارگردان «معکوس» گفت: توقع مردم از من بالا است از این رو امیدوارم با ساخت «معکوس» به پدرم و سینما ادای دین کرده باشم.

پولاد کیمیایی کارگردان «معکوس» که با این فیلم در بخش نگاه نو سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور دارد درباره ساخت این اثر گفت:سینما یک عنصر وارداتی است و من  برای شروع کار در ساخت «معکوس» سعی کردم اصل و پایه سینما که همان بخش کلاسیک است را رعایت کنم.

او افزود: در تعریف شخصیت‌ها و قاب بندی‌ها به لحاظ گرامری برای من مهم بود که بر اساس سینمای کلاسیک باشد، اما باید روحیات جامعه امروزی که با ریتم تند زندگی می‌کنند و حوصله آن‌ها پایین است را هم  در نظر می گرفتیم یعنی تلفیقی از سینمای کلاسیک که پایه و اساس سینماست و ریتم تندی که مخاطب آن را پس نزد.

کیمیایی بیان کرد: سختی کار در ساخت فیلم‌های سینمایی این روز‌های دنیا به وجد آوردن روحیات و احساسات و عاطفه سخت  آدم هاست که نتیجه رویارویی آنها با مسائل تراژدی و دشواری است.

کارگردان «معکوس» گفت: یکی دیگر از کار‌های سخت من در تولید «معکوس» ارائه اثر از سوی کسی است که کنار کارگردانی بزرگ مانند مسعود کیمیایی بازیگری را آغاز و حالا کارگردانی را تجربه می‌کند این یعنی بالا رفتن توقع مخاطبان و ادای دین من به سینما و پدرم که امیدوارم چنین اتفاقی رخ دهد.

او گفت: فیلمنامه‌ای با نام «لکنت» داشتم که جریانی ماورایی، فضایی فلسفی و سوررئال داشت و محوریتش زن بود، اما تصمیم گرفتم در اولین گام آن را نسازم، چون می‌خواستم اولین فیلمم در فضای جامعه باشد؛ آدم‌ها را درست تعریف کنم و بخش سرگرم کننده و دوست داشتنی آن به دور از فضای کمدی حفظ شود.

این کارگردان درباره علت استفاده از بازیگران «معکوس» بیان کرد: گروه بازیگران فیلم من توانا و استخوان دار هستند. بین مخاطبان وجهه‌ خوبی دارند و دستمزدشان معقول و حرفه‌ای بود که این مسائل باعث شد بقیه هزینه‌هایی که قرار بود صرف یک بازیگر شود صرف کیفیت فیلم شود، البته سوء تفاهم برای بازیگران پیش نیاید، چون همه در نوع خود قابل احترام هستند و هرکدام توانایی خاص خودشان را دارند.

کیمیایی در پایان گفت: سعی کردم فیلم سینمایی «معکوس» که اثری سخت است را با امکاناتی که در ایران داشتم بسازم امیدوارم مخاطبان دوست داشته باشند و اگر نقد منصفانه‌ای وجود دارد آن را قبول می‌کنم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.