دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲
19:49 | | فجر 37

تکذیب مذاکره با حاتمی‌کیا، فرهادی و مجیدی برای داوری فجر ۳۷ /بلیت جشنواره فجر گران نخواهد شد

تکذیب مذاکره با حاتمی‌کیا، فرهادی و مجیدی برای داوری فجر ۳۷ /بلیت جشنواره فجر گران نخواهد شد

دبیر سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر گفت: هنوز برای داوری با هیچکس مذاکره نشده است. داوران بعد از برگزاری شورای سیاست گذاری مشخص خواهد شد و من مذاکره با این هنرمندان را تکذیب می کنم.

ابراهیم داروغه زاده دبیر سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر درخصوص اعتراض کارگردان فیلم قفس "عابدین مهدوی" نسبت به دیده نشدن اثرش توسط هیات انتخاب گفت: جشنواره فیلم فجر جشنواره فیلم‌های سینمایی است و هر فیلمی که پروانه ساخت سینمایی داشته باشد می‌تواند در این جشنواره شرکت نماید.

او ادامه داد: فیلم‌هایی که دارای پروانه ساخت و مجوز هستند می‌توانند فرم جشنواره را پر کرده و در بخش مسابقه شرکت کنند اما فیلم سینمایی "قفس" پروانه ساخت سینمایی نداشته و طبیعتاً ما هم فیلم را قبول نکرده ایم.

دبیر جشنواره فیلم فجر درباره میزبان اهالی رسانه در جشنواره سی‌و هفتم تاکید کرد: به زودی نتیجه نهایی کاخ رسانه‌های جشنواره فیلم فجر مشخص می‌گردد. درباره قیمت بلیت‌های جشنواره فیلم فجر هم هیچ تفاوتی نسبت به سال گذشته نخواهیم داشت و بلیت‌ها با همان رقم قبل فروخته خواهند شد.

او در مورد تعطیلی دو روزه جشنواره فیلم فجر به مناسب شهادت حضرت فاطمه (س) افزود: دو روز تعطیلی جشنواره امسال به دلیل مقارن شدن با شهادت حضرت فاطمه (س) به طور کامل تعطیل بوده و جشنواره هیچ برنامه‌جانبی در آن دو روز نخواهد داشت.

داروغه زاده درباره سانس‌های اول جشنواره که به آثار مستند، انیمیشن و کوتاه اختصاص یافته گفت: ما نمی‌توانیم رسانه‌ها را مجبور کنیم که کدام فیلم را ببینند و کدام را نگاه نکنند. بالاخره آثار مستند، کوتاه و انیمیشن هم در این جشنواره لحاظ شده اند و ما امیدواریم که رسانه‌ها مانند فیلم‌های سینمایی از این آثار استقبال نمایند.

او در مورد انتشار اسامی اصغر فرهادی، مجید مجیدی و ابراهیم حاتمی کیا برای داوری جشنواره اذعان کرد: هنوز برای داوری با هیچکس مذاکره نشده است. داوران بعد از برگزاری شورای سیاست گذاری مشخص خواهد شد و من مذاکره با این هنرمندان را تکذیب می کنم.

دبیر جشنواره فیلم فجر با اشاره به غنای کیفی جشنواره فیلم فجر نسبت به سال گذشته خاطرنشان کرد: از نظر من نسبت به سال گذشته ما شاهد حضور بهتر و بیشتر کارگردانان و آثار با کیفیت در جشنواره هستیم و مردم لذت بیشتری از آثار خواهند برد.

منبع: میزان

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.