چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
23:55 | | فجر 37

آمادگی سالن‌های سینما برای میزبانی جشنواره فیلم فجر /تمهیدات ویژه برای معلولان

آمادگی سالن‌های سینما برای میزبانی جشنواره فیلم فجر /تمهیدات ویژه برای معلولان

سینماهایی که در تهران میزبان سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر خواهند بود، در چند هفته آینده مورد بررسی و بازبینی قرار می‌گیرند تا برای نمایش فیلم‌ها آمادگی تکنیکی کافی را داشته باشند.

افتتاح سینما ایران مال با شروع دهه فجر
محمدرضا سعیدی پور مدیر پردیس سینمایی ایران مال درباره  استقبال این پردیس از مخاطبان جشنواره فیلم فجر گفت: پردیس سینمایی ایران مال امسال با دوازده سالن در دهه فجر گشایش پیدا می‌کند و به لحاظ سالن و بخش صوتی و تصویری و رفاه و آسایش مخاطب یکی از مدرن ترین سالن‌های کشور را دارد. به عنوان نمونه در هر سالن دو ردیف صندلی وی آی پی گذاشتیم که به صورت نیمه تختخواب باز و بسته شده و مخاطب از نشستن روی آن و دیدن فیلم‌ها با تصویر و صدایی عالی لذت می‌برد.

او افزود: ایران مال یکی از پروژه‌های عظیم کشور است که در صدد جلب توریست خواهد بود و خوشبختانه بعد از افتتاح جزو لیست سینما‌های مردمی جشنواره فیلم فجر قرار گرفت. دو سالن از کل سالن‌ها به فضای نمایش فیلم‌های جشنواره فیلم فجر تعلق می‌گیرد و منتظریم شروع کار اعلام شود تا طی چند روز آینده بلیت فروشی را از طریق سایت آغاز کنیم.

سعیدی پور در خصوص تدابیر اندیشیده شده برای سانس‌های فوق العاده جشنواره فیلم فجر عنوان کرد: یک تیم قوی و باسابقه و دست اندرکار سینما در ایران مال هستند که برای سانس‌های فوق العاده البته با هماهنگی صاحبان آثار و مسئولان سازمان سینمایی، تدابیری در نظر دارند. با نگاهی به لیست امسال فیلم‌های جشنواره فیلم فجر و خبر‌هایی که داریم سال خوبی پیش بینی می‌شود و احتمالا رضایت مخاطبان در حد خوبی خواهد بود.

مگامال آماده استقبال از مخاطبان فجر است
محمد قنبری مدیر پردیس سینمایی مگامال درباره آخرین وضعیت آماده سازی این پردیس برای میزبانی از جشنواره فیلم فجر گفت: از آنجایی که این پردیس بیستم اردیبهشت ۹۶ شروع به فعالیت کرده، جزو سینماهای تازه تاسیس محسوب می‌شود؛ یعنی همه چیز و همه کار‌ها ایده آل استقبال از مخاطبان جشنواره فیلم فجر است.

او افزود: سیستم صدا، تصویر و صندلی سالن‌ها خوب، گردگیری و کار‌های جزئی به طور کامل انجام شده است و منتظریم زمان بندی سینما‌های مردمی اعلام شود تا کار‌های فروش بلیت‌ها را پیش ببریم. آمادگی کامل برای انجام برنامه‌های احتمالی که مسئولان جشنواره در نظر می‌گیرند را داریم به عنوان نمونه معرفی فیلم‌ها با حضور عوامل و بازیگران که سال گذشته نیز از سوی جشنواره در نظر گرفته شده بود.

این مدیر سینما بیان کرد: احتمالا امسال چند فیلم با صف‌های طولانی داشته باشیم که برای سانس‌های فوق العاده تدابیری اندیشیدیم و امیدواریم این اتفاق رخ دهد؛ چون استقبال خوب، حس خوب در ما ایجاد می‌کند و از همه مهمتر به مخاطب احترام بیشتری گذاشته خواهد شد.

قنبری اظهار داشت: پردیس مگامال ده سالن نمایش دارد که دو یا چهار سالن آن را برای جشنواره در نظر می‌گیریم و مابقی سالن‌ها روال عادی خود را برای نمایش فیلم‌های در حال اکران طی می‌کنند.

پردیس سینمایی کیان برای برگزاری جشنواره فیلم فجر در چه وضعیتی است؟
مجید فولادی فر مدیر پردیس سینمایی کیان که جزو سینما‌های مردمی جشنواره فیلم فجر است، درباره آماده سازی آن برای استقبال از مخاطبان، گفت: امسال هم مانند سال‌های قبل آمادگی کامل داریم.

او افزود: سیستم صوت بسیار پیشرفته و خوب است. سیستم پخش فیلم‌ها لیزری و تصویری عالی دارد. به نحوی که سال گذشته چند تن از فیلمسازان و اهالی سینما از کیفیت آن به نسبت دیگر سینما‌ها تعریف کردند. این جای خوشحالی برای ما دارد که اهالی فن این حرف را می‌زنند؛ از سویی مردم به عنوان مخاطبان اصلی قرار است از آن بهره ببرند.

فولادی فر ادامه داد: صندلی‌ها کاملا بدون شکستگی و فرورفتگی است و زمانی که مسئولان سینماشهر برای بازدید آماده بودند، بسیار ابراز رضایت کردند. البته امسال از سه سالنی که داریم فقط یک سالن به نمایش فیلم‌های جشنواره اختصاص داده شده است.

این مدیر سینما در خصوص برنامه‌های خاصی که برای ایام برگزاری جشنواره در نظر دارند، بیان کرد: به شخصه برنامه خاصی نداریم، اما آمادگی کامل برای برنامه‌هایی که شاید عوامل برگزار کننده در نظر دارند را داریم.

اختصاص سالن پانصد نفری سینما آستارا به جشنواره فجر
سید جمال ساداتیان مدیر سینما آستارا درباره آخرین وضعیت آماده سازی این سینما برای استقبال از مخاطبان جشنواره فیلم فجر گفت: چون سینما آستارا به نوعی تازه تاسیس است؛ از طراحی پیشرفته و خوب در آن استفاده شده و سعی کردیم در همه بخش‌ها از بهترین‌ها بهره ببریم. به عنوان نمونه سیستم پخش و صدا جزو بهترین‌های دنیاست.

او افزود: آستارا دارای دو سالن ۱۲۰ نفری و یک سالن ۵۰۰ نفری است که سالن پانصد نفری را برای جشنواره فیلم فجر اختصاص دادیم. آمادگی کامل برای استقبال از مخاطبان در سانس‌های فوق العاده را هم داریم.

حضور معلولان در سینما آزادی
همچنین رضا سعیدی پور مدیر پردیس سینمایی آزادی درباره آخرین وضعیت آماده سازی این پردیس برای میزبانی جشنواره فیلم فجر گفت: خوشبختانه توانستیم بدون تعطیل کردن سینما تمام هزار و یکصد صندلی در ۵ سالن را به روز کنیم؛ یعنی صندلی‌ها تعویض، نور و صدا قوی‌تر و سیستم‌های پخش را لیزری کردیم تا امسال به نسبت سال‌های قبل بهتر و با کیفیت بالاتر به استقبال مخاطبان جشنواره فیلم فجر برویم.

او  افزود: پردیس آزادی جزو سینما‌هایی است که تمام سالن‌های آن در اختیار جشنواره فیلم فجر برای نمایش‌های مردمی است و مخاطبان از صبح تجمع می‌کنند. بدین جهت در طبقه منفی یک، شرایط پذیرایی برای مخاطبان در روز‌های سرد را فراهم  می کنیم تا در شرایطی مساعد به استقبال فیلم‌ها بیایند.

این مدیر سینما در خصوص ایجاد شرایط مناسب برای استقبال از مخاطبان معلول عنوان کرد: سینمای ما در اختیار جشنواره فجر است و چون بلیت‌ها از طریق آن‌ها صادر می‌شود، نمی‌دانیم چه قشری از جامعه با چه شرایط جسمی آن‌ها را تهیه می‌کنند، اما امکاناتی در سینما برای معلولان ایجاد شده تا بدون مشکل به سالن‌ها رفته و فیلم‌ها را ببینند.

سعیدی پور درباره تدابیر اندیشیده شده جهت سانس‌های فوق العاده بیان کرد: پردیس سینمایی آزادی در جشنواره فیلم فجر جزو مهمترین و فوق العاده‌ترین سینما‌ها بوده و هست و تا زمانی که مردم پشت در سینما و سالن‌ها هستند با هماهنگی‌های مسئولان جشنواره تا دیر وقت پذیرای آن‌ها خواهیم بود تا از دیدن فیلم‌ها بی نصیب نمانند.

سینما فرهنگ مجهز به صندلی برقی می‌شود
مجتبی بهزادیان مدیر سینما فرهنگ درباره آمادگی این سینما برای نمایش فیلم‌های جشنواره فیلم فجر به خبرنگار ما گفت: طبق روال هر سال دو سالن به نمایش فیلم‌های جشنواره تعلق می‌گیرد که سالن یک با ظرفیت ۳۶۵ نفر و سالن دو با ۲۴۰ صندلی در خدمت مخاطبان خواهد بود.

او افزود: در سالن یک از پروژکتور بارکو لیزری که هیچ سینمایی در ایران از ان بهره‌مند نیست و در سالن دو از بارکو لامپی اما با کیفیتی بالا استفاده می‌کنیم. همچنین سیستم صوت هر دو سالن دالبی است.

بهزادیان افزود: سینما فرهنگ همیشه سعی کرده بهترین باشد و امسال هم تمام تلاشمان را در این زمینه انجام خواهیم داد.

این مدیر ادامه داد: صندلی‌ها تمیز هستند و مشکلی ندارند؛ البته قصد تعویض آن‌ها را داشتیم که شرکت داخلی طرف قرارداد ما نتوانست کار را برساند و سالن یک قبل از عید و سالن دو سال آینده دارای صندلی‌های جدید خواهند شد.

او  گفت: برای سالن دو صندلی‌های برقی در نظر گرفتیم و اگر جواب مثبت داد، برای سالن یک هم این کار را انجام می‌دهیم. دوست داشتیم با صندلی‌های نو به استقبال جشنواره برویم که نشد؛ اما صندلی‌های موجود از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و مخاطب راضی خواهد بود.

بهزادیان بیان کرد: سانس‌های فوق العاده بستگی به استقبال مردم دارد و البته هر سال اتفاق می‌افتد که با هماهنگی دفتر جشنواره در همان سالن‌های یک و دو انجام می‌شود. اگر قرار باشد سینمای ما به معلولان عزیز هم تعلق بگیرد، سالن یک را که همکف است برای این موضوع در نظر داریم و تمهیدات آن پیش بینی شده است.

اختصاص یک سالن سینما ماندانا به جشنواره فیلم فجر
محمد قاصد اشرفی مدیر سینما ماندانا درباره آخرین وضعیت این سینما برای نمایش فیلم‌های جشنواره فیلم فجر گفت: برای سالن اصلی که متعلق به جشنواره فیلم فجر خواهد بود دو سیستم e. , d. گذاشتیم که کیفیت بالایی دارد.

او افزود: سالن اصلی ما همیشه در اختیار جشنواره فیلم فجر بوده و یکی از سالن‌های استاندارد کشور محسوب می‌شود؛ پس همیشه باید در وضعیت کیفیت عالی به سر ببرد. البته تمام صندلی‌های هر چهار سالن ماندانا را تعویض خواهم کرد و در کل به لحاظ کیفیت نمی‌گذاریم هیچوقت در سطح پایینی قرار بگیرد تا مخاطبان کوچکترین مشکلی نداشته باشند.

این مدیر سینما بیان کرد: برای من احترام به مشتری و رضایت آن‌ها بسیار مهم است و سعی می‌کنم بهترین سرویس دهی را داشته باشم.

قاصد اشرفی درباره سانس های فوق العاده عنوان کرد: از چهار سالن یک سالن در اختیار جشنواره فیلم فجر است، اما اگر سانس فوق العاده پیش بیاید با هماهنگی نماینده وزارت ارشاد که در سینما حضور دارد اجرا خواهد شد و فرصت را برای این جریان از دست نمی‌دهیم.

وی در خصوص استقبال از معلولان گفت: برای استقبال این قشر از جامعه مشکلی نداریم، چون همه چیز استاندارد است و مشکلی پیش نمی‌آید.

مدیر سینما ماندانا اظهار داشت: امیدوارم مردم و همه مخاطبان خاص و عام از دیدن فیلم‌های جشنواره فیلم فجر امسال لذت ببرند و از دبیر جشنواره و تمام دست اندرکاران این رویداد فرهنگی هنری خسته نباشید می‌گویم و تشکر می‌کنم همچنین از نیروی همیشه حامی انتظامی و رسانه‌ها که تلاش‌های بی وقفه دارند قدردانی دارم.

صندلی‌های پردیس سینمایی زندگی بازسازی شد
ابراهیم میرآخوری مدیر پردیس سینمایی زندگی گفت: از ۵ سالن پردیس زندگی فقط سالن دو را برای جشنواره در نظر گرفتیم که پروژکتور لیزری دارد و یکی از پیشرفته‌ترین سیستم های تصویر ایران محسوب می‌شود.

او افزود: صندلی‌ها کاملاً بازسازی شده و سیستم صوتی را هم تقویت کردیم. در لابی سینما هم یکسری تغییرات دادیم که جذابیت بیشتری برای مخاطبان داشته باشد؛ گردگیری و نظافت کلی را هم انجام دادیم.

مدیر پردیس سینمایی زندگی در خصوص سانس‌های فوق العاده بیان کرد: با توجه به فیلم‌های امسال می‌توان حدس زد که با استقبال و سانس فوق العاده روبرو شویم. ما از تمام ظرفیتمان برای این جریان استفاده می‌کنیم.

میرآخوری اظهار داشت: احتمالاً یکسری برنامه‌های خاص هم داشته باشیم که البته با هماهنگی جشنواره انجام خواهیم داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.