دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
15:49 | | فجر 37

کارگردان انیمیشن «شب آفتابی»: جایگاه انیمیشن در جشنواره فجر منطقی است

کارگردان انیمیشن «شب آفتابی»: جایگاه انیمیشن در جشنواره فجر منطقی است

یک کارگردان انیمیشن معتقد است: شاید به میزان زحمت انیماتورها، این زحمت در ''فجر'' دیده نشود اما جایگاه انیمیشن با توجه به اینکه خود سینمای ایران مشکلات ساختاری کهنه‌ای دارد و انیمیشن ایران آن پختگی کافی را ندارد، در این رویداد جایگاهی منطقی است.

سید علی مدنی – کارگردان انیمیشن «شب آفتابی» – در ادامه درباره دغدغه‌های انیمیشن‌سازی اینگونه گفت: به نظرم برای انیمیشن سازی اولین نکته، ایجاد یک ثبات مالی نسبی است تا یک راه پیشرفت برقرار باشد. این اتفاق زمانی می‌افتد که گروه‌ها توانایی تولید بیشتر داشته باشند و در حقیقت فرصت این را داشته باشند که تجارب کارهای قبلی خود را در کارهای بعدی‌شان استفاده کنند. چراکه انیمیشن سازی یک پرسه نیمه صنعتی، نیمه هنری است مانند سینما. البته پیچیدگی‌های صنعتی آن بیشتر است و تجربه ما از لحاظ صنعتی کم‌تر است بر همین اساس، به زمان بیشتری نیاز داریم. 

او با بیان اینکه تعداد و کیفیت انیمیشن‌های تولیدی در سال‌های اخیر افزایش یافته است'' افزود: روال رشد، انیمیشن رشدی تصاعدی را تجربه می‌کند و به همین دلیل امیدواری بیشتری برای آینده را نوید می‌دهد.

این کارگردان درباره انیمیشن «شب آفتابی» که یکی از سه انیمیشن برگزیده سی و هفتمین جشنواره فجر است، گفت: «شب آفتابی» در ژانر کودک و نوجوان ساخته شده که گرایش کودک آن بیشتر است. این انیمیشن را با همکاری خانواده خود ساختم.

در خلاصه داستان «شب آفتابی»، که با تکنیک سه بعدی ساخته شده، آمده است: صندوقچه‌ قصه‌گو که عامل آرامش و نظم شهر است توسط شغال‌ها از سرزمین همسایه ربوده می‌شود. خورشید جای ماه را می‌گیرد، شب از میان می رود و نظم شهر به هم می‌ریزد. چند کودک به طور اتفاقی وارد ماجرا می‌شوند…

عوامل این اثر عبارتند از کارگردان و تدوینگر: سید علی مدنی، نویسنده: یونس لطفی، تهیه‌کننده: زهرا مشتاق، مجری طرح، مدیر هنری و طراح صحنه: آزاده مدنی، طراح شخصیت و لباس و گرافیست: الهام باجلان، کارگردانی فنی: سید عادل مدنی، موسیقی: آرمین رهبر، مدیر دوبلاژ: اشکان صادقی، مدیر روابط عمومی و تبلیغات: هادی باجلان.

منبع: ایسنا

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.