دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
00:34 | | فجر 37

حسین انتظامی: ترکیب و تنوع فیلم‌های جشنواره ارتقا یافته است/ جشنواره در مسیر تکامل است

حسین انتظامی: ترکیب و تنوع فیلم‌های جشنواره ارتقا یافته است/ جشنواره در مسیر تکامل است

سرپرست سازمان سینمایی با اشاره به برخی اقدامات این سازمان در آستانه برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر گفت: این رویداد هنری از نظر کیفیت راه تکامل را دنبال می کند.

حسین انتظامی در جلسه مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با معاون سینمایی وزیر ارشاد، اظهار داشت: امسال حدود ۸۰ فیلم متقاضی شرکت در مسابقه بودند که از میان آن ها ۲۲ فیلم برای بخش سودای سیمرغ انتخاب می شوند.

او ادامه داد: امسال جشنواره نسبت به سال گذشته در حوزه هایی مانند حضور کارگردانان اولی با ۱۰ فیلم، ترکیب و تنوع خوب فیلم ها به لحاظ گونه، کیفیت و مضمون و … ارتقا و کیفیت یافته است.

دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: دو سال است که این جشنواره در راستای شعار «ایران تهران نیست» همزمان با برگزاری در تهران در سایر مراکز استان ها نیز برگزار می شود.

انتظامی خاطرنشان کرد: فیلم های امسال در موضوعاتی مانند دفاع مقدس، مبارزه با تروریزم، تاریخی، طنز و … دارای تنوع است. از نظر حضور زنان نیز از میان ۲۲ فیلم ۴ فیلم از کارگردانان زن و همچنین در حوزه داوران نیز دو نفر از بانوان حضور دارند.

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ۱۰ تا ۲۲ بهمن ماه برگزار خواهد شد.

منبع: ایرنا

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.