دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
19:27 | | فجر 37

در جلسه مدیران سینماهای جشنواره فجر عنوان شد/ از نظم‌دهی به سینماها تا سیمرغ پروانه‌ها

در جلسه مدیران سینماهای جشنواره فجر عنوان شد/ از نظم‌دهی به سینماها تا سیمرغ پروانه‌ها

جلسه مسئولان امور سینمایی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با مدیران سینماهای برگزارکننده جشنواره فیلم فجر برگزار شد.
به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، در ابتدای جلسه محمدرضا فرجی مدیر امور سینماهای جشنواره با یادی از مرحوم آژیر مدیر سینما  راگا وسپیده گفت: امیدوارم در جشنواره امسال میزبان خوبی برای مردم و علاقه‌مندان به جشنواره باشیم. در آستانه چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هستیم و امیدوارم با همت شما مدیران و ستاد برگزاری، امسال هم جشنواره خوبی برگزار کنیم.
او ادامه داد: در تهران تعداد زیادی سینما وجود دارد که ۹۰ درصد آنها متقاضی نمایش فیلم‌های جشنواره بودند و ما تعداد محدودی را انتخاب کردیم. امسال سینما آستارا، فجر اسلام شهر و ایران مال به ناوگان سینماهای جشنواره اضافه شدند.امیدوارم در این ۱۰ روز همت بیشتری داشته باشیم و با صبوری و متانت خدمات بیشتری به مخاطبان ارائه دهیم.
فرجی در مورد سانس‌های فوق‌العاده فیلم‌ها نیز توضیح داد: اگر فیلمی مخاطب زیادی داشته باشد می‌توانیم برای آن سانس فوق العاده تعریف کنیم.
فرجی با بیان اینکه پشتیبانی فنی هر سینمایی بر عهده خود سالن سینماست، گفت: سعی ما امسال بر این است برای فیلم‌ها جابه‌جایی نداشته باشیم .سانس های فیلم ها در سینماهای مردمی از ساعت ۱۴:۳۰ و ۱۵:۰۰ آغاز می‌شود.
مدیر سینماهای جشنواره فیلم فجر ۳۷ یادآور شد:‌ امسال سعی کردیم تعداد زیادی از بلیت‌ها را از طریق اینترنتی پیش فروش کنیم تا مردم به راحتی فیلم‌هایشان را انتخاب کنند و در صف های طولانی نمانند.
در ادامه حبیب ایل‌بیگی که مسئول سیمرغ پروانه‌ها است، نیز گفت: از سال گذشته سینمای کودک جدی گرفته شد و برنامه سیمرغ پروانه‌ها که رهاورد جشنواره فیلم کودک در اصفهان بود در جشنواره فیلم فجر دوباره اجرایی شد و با استقبال فراوانی همراه شد.
او ادامه داد: برنامه سیمرغ پروانه‌ها به این شکل است که کودکان در نمایش‌هایی رایگان فیلم می‌بینند. در این برنامه هم کودکان سهمی در جشنواره فیلم فجر دارند و هم فیلم‌های کودک رونمایی می‌شود.
ایل بیگی با بیان اینکه این برنامه سال گذشته ۲ روز در سراسر کشور اجرایی شد، گفت: امسال قرار است ۵ روز از ۱۳ تا ۱۷  بهمن برگزار شود و ۵ فیلم از فیلم های منتخب که در جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان بیشترین جوایز را گرفتند نمایش داده شود. 
او ادامه داد: این فیلم‌ها قرار است در سینماهای فرهنگ، آزادی، تماشا، باغ کتاب، کوروش، راگا، شکوفه و مگامال برای کودکان در نوبت صبح به نمایش درآید و در استان‌ها هم در یکی از سالن‌هایی که طرف قرارداد با جشنواره فیلم فجر هستند نمایش داده می‌شود.
در ادامه مجید محمودی نیا کارشناس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران که به دعوت مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر و برای اولین بار در جلسات نشست مدیران سینماهای جشنواره فیلم فجر شرکت کرده بود، گفت: ‌26 عدد از بهترین سالن های تهران فیلم های جشنواره را نمایش می دهند و پیش فرض سازمان آتش نشانی این است که همه این سالن ها دارای تاییدیه ایمنی از سازمان هستند. ما آمادگی داریم یک روز را با هماهنگی ستاد جشنواره برای آموزش نماینده هر سینما جهت تکمیل آموزش آتش نشانی همکاری کنیم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.